Проверете: Дали може вашиот iУред да се џеилбрејкува и декодира?

Дискусија во форумот 'iOS' започната од (WpX)ALeX, 5 апр 2010.

 1. Gajche

  Gajche GSM master

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  8.187
  Допаѓања:
  8.316
  Поени од трофеи:
  258
  УДУД му доаѓа како матичен број на телефонот.
  Е сеа тој број се регистрира у девелоперска база за 10-15.долара годишно и после може да инсталираш пиратерија преку верзијата на ападикт за ајфони без ЏБ.

  Иди на сајтот на ападикт,таму е објаснето опширно ;)
   
  На El_Makedonero му/ѝ се допаѓа ова.
 2. cemak_magnet

  cemak_magnet Активен Член

  Член од:
  9 дек 2011
  Мислења:
  303
  Допаѓања:
  88
  Поени од трофеи:
  28
  ЏБ е добредојден само поради хакот за Real Racing 3 на кој преку Xcelize му го гнетиш внатре и имаш пари и голд колку сакаш во текот на играта АХХАХАХА
   
 3. Gajche

  Gajche GSM master

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  8.187
  Допаѓања:
  8.316
  Поени од трофеи:
  258
  Имаш хакната инсталација на Real Racing 3 која не бара џеилбрејк со бесконечно пари и сите отворени стази и коли.

  Ја имаш на Гугл.
  Можеш да ја инсталираш преку 25pp.
  25pp Кинеската апликација за PC, која инсталира пиратерија на iOS
  БЕЗ Jailbreak.

  Sent from my TCL S720 using Tapatalk
   
 4. Bumblebee

  Bumblebee Администратор®

  Член од:
  3 јан 2012
  Мислења:
  7.242
  Допаѓања:
  6.450
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  iPhone 6s
  Увек сум правел џеилбрејк поради твикови а не кракнати аппс :)
  Мислам тоа е поентата, а успат и тоа е како можност секако

  Sent from my MI 4W
   
 5. milcevmartin

  milcevmartin Активен Член

  Член од:
  9 јан 2013
  Мислења:
  468
  Допаѓања:
  214
  Поени од трофеи:
  43
  Телефон:
  iPhone 6
  Има некој искуство со декодирање на ајфон 5s од спринт со рсим ?
   
 6. makedonce

  makedonce Член

  Член од:
  5 мај 2008
  Мислења:
  70
  Допаѓања:
  3
  Поени од трофеи:
  8
  Ај види ова видео дали ќе ти помогне
   
 7. milcevmartin

  milcevmartin Активен Член

  Член од:
  9 јан 2013
  Мислења:
  468
  Допаѓања:
  214
  Поени од трофеи:
  43
  Телефон:
  iPhone 6
  ^Старо е ова, а и мислам дека рсим9 про работи само до иос7, плус со пачови.
   
 8. Gajche

  Gajche GSM master

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  8.187
  Допаѓања:
  8.316
  Поени од трофеи:
  258
  Има копии на старите
  р-сим 6
  се викаат goguo-sim,
  Си работат на iOS 8.3 на iPhone 5 веројатно и на 5Ѕ без никаков проблем,
  без пачови и тракатанци.

  Крале ги имаше на времето али ги нема многу одамна.

  И мислам дека не е до пачовите туку до сим картиците.

  Вие што имате нови USIM нано-сим картици од Вип и Оне сигурно се соочувате со проблеми си р-сим поготово на sprint,verizon.
  Земете микро сим,исечете ја во нано сим формат и пробајте со сечена.

  (Т мобиле знаеме дека не работи со р сим...само старите големи сим картици од мобимак работат)

  Sent from my Lenovo K50-t5 using Tapatalk
   
 9. BokUre

  BokUre GSM master

  Член од:
  18 јан 2009
  Мислења:
  11.813
  Допаѓања:
  6.039
  Поени од трофеи:
  358
  а сега симовиве што се на лте работат на рсим ?


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 10. Gajche

  Gajche GSM master

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  8.187
  Допаѓања:
  8.316
  Поени од трофеи:
  258
  Работат некои од постарите USIM 4G-LTE на Вип и Оне...
  Овие најновиве нано-сим што ги даваат изглеа не работат,бар така ми кажа Торте...ја немам тестирано со новите...
  Со старите микро сим сечена во нано-сим имам тестирано Вип и работи 4Г на Вип со r-sim од тие со лепенка што се
  (r-sim mini или како и да се викаат)

  Sent from my Lenovo K50-t5 using Tapatalk
   

Сподели преку: