Проблем со word 2010

Дискусија во форумот 'Хардвер' започната од nikolcee, 28 авг 2018.

 1. nikolcee

  nikolcee Нов член

  Член од:
  28 авг 2018
  Мислења:
  4
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  Телефон:
  989009080
  Дали некој знае многу добро програмата word?

  Како да направам, кога ќе пишувам со македонски фонт да ми ги подвлекува грамтичките грешки?
  Кога ќе пишувам на англиски, ми ги подвлекува грешките, а кога ќе пишувам на македонски, не ми ги кажува грешките
   
 2. stefan_mkd

  stefan_mkd GSM master

  Член од:
  12 дек 2008
  Мислења:
  4.119
  Допаѓања:
  2.015
  Поени од трофеи:
  208
  Доле, лево, имаш избор за кој јазик да ти проверува граматика :)
   

Сподели преку: