Проблем со SAGEM

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони и таблети' започната од Josifosky, 29 јун 2013.

 1. zoransohrid

  zoransohrid Нов член

  Член од:
  13 сеп 2019
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  И јас имам сагем рл302 и дали би ми го одлокирале во сега А1 зошто уредот го имам купено, не е на реверс. А, ако знае некој калкулатор за имеи за овој уред нека прати линк зошто претходниот линк не постои. Благодарам.
   
 2. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.497
  Допаѓања:
  2.978
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  До сега немам сретнатно калкулатор што ги работи, но има бокс со тест поинт - за кои со еден збор е неисплатливо да се прави декодирањето.
  Во вип немаат директно мастер кодови за декодирање, но ако се позамараат од добавувачот, па добавувачот од производителот (кој веќе не постои) но може да постојат дата бази во некој овластен сервис ако не делитнале - да ти дадат код, инаку вип ни за своите вработени неможе да си откодира телефон бесплатно, надвор од договор - лоша координација помеѓу енд јузер - препродавач - добавувач - овластен сервис - дилерско претставништво - регионално претставништво - дистрибутер - производител.
   

Сподели преку: