Проблем со Root на Doogee Valencia DG800

Дискусија во форумот 'Кинески брендирани телефони и копии' започната од Viximus, 15 авг 2015.

 1. Viximus

  Viximus Член

  Член од:
  6 дек 2009
  Мислења:
  92
  Допаѓања:
  38
  Поени од трофеи:
  18
  Пробав да root-нам Doogee Valencia Dg800 со KingoRoot и неколку пати ми пишуваше Root Failed. После тоа пробав преку пц со Shuame и ми вика your device is too solid to root. Пробав пак, пак исто. Има некое чаре?

  Инаку телефонот е со Android 5.0 и MTK6582.
   
 2. vonuzu

  vonuzu Модератор

  Член од:
  18 окт 2009
  Мислења:
  4.313
  Допаѓања:
  2.025
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Xiaomi Redmi Note 3
  РОМ/Верзија:
  MIUI8 by xiaomi.eu


  Sent from my K3 Note using Tapatalk
   
  На Viximus му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: