Проблем со Phillips Smart TV

Дискусија во форумот 'Електроника' започната од iksimkd, 2 фев 2017.

 1. StalkeR

  StalkeR GSM Team

  Член од:
  10 апр 2010
  Мислења:
  3.625
  Допаѓања:
  1.864
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Redmi Note3 Pro 3/32
  РОМ/Верзија:
  MIUI 8.3 weekly
  Вајда мисли на три купени лг тв-а.

  Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
   
  На Kapistec му/ѝ се допаѓа ова.
 2. vonuzu

  vonuzu Модератор

  Член од:
  18 окт 2009
  Мислења:
  4.402
  Допаѓања:
  2.077
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Xiaomi Redmi Note 3
  РОМ/Верзија:
  MIUI8 by xiaomi.eu


  Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
   
 3. StalkeR

  StalkeR GSM Team

  Член од:
  10 апр 2010
  Мислења:
  3.625
  Допаѓања:
  1.864
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Redmi Note3 Pro 3/32
  РОМ/Верзија:
  MIUI 8.3 weekly
  Не би препорачал да го правиш тоа од видеото ако не си електроничар. :)

  Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
   
 4. salt

  salt Symbian old school

  Член од:
  1 мар 2008
  Мислења:
  442
  Допаѓања:
  131
  Поени од трофеи:
  43
  Телефон:
  Galaxy S5
  РОМ/Верзија:
  6.01
  Можда сакаше да каже на три рати го платил

  испратено од мојот galaxy S7 edge користејќи тапаталк
   
 5. ZoRan85

  ZoRan85 Активен Член

  Член од:
  19 дек 2010
  Мислења:
  128
  Допаѓања:
  114
  Поени од трофеи:
  43
  Мене ми се случува истово со Philips со 3D не е смарт, само го исклучувам од штекер и пак вклучувам и се пали најверојатно некој транзистор е отиден ќе треба да се смени.

  Sent from my SM-G950F using Tapatalk
   

Сподели преку: