Проблем со HTC ONE X

Дискусија во форумот 'HTC One Series' започната од metalheadmk, 14 мар 2013.

 1. AtoM-AnT

  AtoM-AnT Модератор

  Член од:
  26 мар 2010
  Мислења:
  2.175
  Допаѓања:
  913
  Поени од трофеи:
  208
  Мое мислење е дека тоа е политика на нашите сервисери а не на HTC, iPhone или Samsung, тоа го прават заради поголема заработка а не за да бидат муштериите задоволни.

  Sent from my HTC One X using Tapatalk 2
   
  На krale му/ѝ се допаѓа ова.
 2. simon

  simon Член

  Член од:
  1 ное 2010
  Мислења:
  70
  Допаѓања:
  1
  Поени од трофеи:
  8
  има некој проблем со вифито после новиот апдејт?моето се исклучува,понекогаш стои знакот за вифито а нема интернет,дури и некогаш ми го рестартира рутерот(модемот)...знае некој нешто околу ова?
   
 3. AtoM-AnT

  AtoM-AnT Модератор

  Член од:
  26 мар 2010
  Мислења:
  2.175
  Допаѓања:
  913
  Поени од трофеи:
  208
  Ако го имаш ARHD 19.2 ромот односно било кој ром со новата база го имаш и проблемот со WiFi-то. Инсталирај го boot.img фајлот од старата верзија на ромот и ќе се подобри интернетот или на рутерот смени ја фреквенцијата на 2.4 GHz only и ќе немаш проблем.

  Sent from my HTC One X using Tapatalk 2
   
 4. simon

  simon Член

  Член од:
  1 ное 2010
  Мислења:
  70
  Допаѓања:
  1
  Поени од трофеи:
  8
  шток ми е све зборам за официјалниот апдејт...
   
 5. AtoM-AnT

  AtoM-AnT Модератор

  Член од:
  26 мар 2010
  Мислења:
  2.175
  Допаѓања:
  913
  Поени од трофеи:
  208
  Тогаш ти останува само да ја смениш фреквенцијата на твојот рутер, Wifi, Menu, Advanced to "2.4GHz only или да го рутираш.
   
 6. simon

  simon Член

  Член од:
  1 ное 2010
  Мислења:
  70
  Допаѓања:
  1
  Поени од трофеи:
  8
  ова го кажуваш на телефонот да го сменам?
   
 7. AtoM-AnT

  AtoM-AnT Модератор

  Член од:
  26 мар 2010
  Мислења:
  2.175
  Допаѓања:
  913
  Поени од трофеи:
  208
  На рутерот.

  Sent from my HTC One X using Tapatalk 2
   
 8. simon

  simon Член

  Член од:
  1 ное 2010
  Мислења:
  70
  Допаѓања:
  1
  Поени од трофеи:
  8
  ок. фала ти
   
 9. tantur

  tantur Член

  Член од:
  22 мај 2008
  Мислења:
  90
  Допаѓања:
  6
  Поени од трофеи:
  8
  Малку е постара темава ама ако може некој нека помогне. Керка ми користи ХТЦ оне X 16 гб и од пред извесно време има проблем со тачот. Не се отклучува хоум скринот, заглавува или пак сам отвара апликации и без да го допреш си типка на тастатурата. Откако ќе го исклучи на пауер копчето и пак го вклучи работи нормално. По извесно време пак истиот проблем. Пробав со фактори ресет ама немаше никаков ефект. Инаку е на 4.2.2 и сенс 5.0.
   

Сподели преку: