Проблем со HTC desire 500

Дискусија во форумот 'HTC Desire' започната од antonio005, 10 јан 2015.

 1. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.497
  Допаѓања:
  2.978
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  Јас сепак мислам дека проблемот е до конекторот за полнење :)
  Фатил малце влага и моментално е во спој, да така пробајте со чепкалка за уши и малку алкохол да зачистите - но ставајте алкохол на чепкалката, не во конекторот :)
   
  На the_maker и Dzepar им се допаѓа ова.
 2. mitkova

  mitkova Активен Член

  Член од:
  27 јул 2014
  Мислења:
  303
  Допаѓања:
  92
  Поени од трофеи:
  43
  Ми се појави ова како да го средам и што да стиснм[​IMG]


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 3. the_maker

  the_maker Mi Модератор

  Член од:
  9 сеп 2014
  Мислења:
  2.967
  Допаѓања:
  5.305
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Mi 6
  Reboot?


  Sent from my MI NOTE Pro using Tapatalk
   
  На goran му/ѝ се допаѓа ова.
 4. mitkova

  mitkova Активен Член

  Член од:
  27 јул 2014
  Мислења:
  303
  Допаѓања:
  92
  Поени од трофеи:
  43
  нејке пак си се враќа на истото и сеа направив хард ресет и трепка сијаличката а не се пали кој знае што направив и чаре како да го вратам у нормала??
   
 5. the_maker

  the_maker Mi Модератор

  Член од:
  9 сеп 2014
  Мислења:
  2.967
  Допаѓања:
  5.305
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Mi 6
  Не си му направила ти ништо, тој сам си направил. Можно е поради некој апдејт, па лошо да се инсталирал.

  Само фабрички софтвер да се инсталира на него, друго нема. Кој модел е?

  Sent from my MI NOTE Pro using Tapatalk
   
 6. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.497
  Допаѓања:
  2.978
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  Ако не ти е оштетена меморијата, тогаш со флешување на нов фирмвер би требало да се среди проблемот.
   
 7. mitkova

  mitkova Активен Член

  Член од:
  27 јул 2014
  Мислења:
  303
  Допаѓања:
  92
  Поени од трофеи:
  43
  Go staviv na polnac zaso nema ic baterija a se pali na momenti pa ke vidam vecer a kako da znam dali e ostetena memorijata?


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 8. mitkova

  mitkova Активен Член

  Член од:
  27 јул 2014
  Мислења:
  303
  Допаѓања:
  92
  Поени од трофеи:
  43
  каде можам да го однесам телефонов да ми го средат и колку би ме коштало фала позз
   
 9. goran

  goran GSM Sensei

  Член од:
  3 мај 2008
  Мислења:
  2.025
  Допаѓања:
  1.504
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  OnePlus 5T
  РОМ/Верзија:
  Android O
  Пa тукa ти се @alfa mobil,@torte mobile и oстaнaтите

  Sent from my LG-H815 using Tapatalk
   
 10. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.497
  Допаѓања:
  2.978
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  Ти пратив приватна порака, солуција он лајн нема. Солуција инстант исто нема, некогаш и со недели губиме додека да се направи правилна дијагноза, во принцип се се поправа - но понекогаш е поефтино матична плоча да се смени, доколку е пореметен некој чип со смола што е залепен.
   

Сподели преку: