Проблем со BB Torch

Дискусија во форумот 'BlackBerry' започната од M_a_R_k_0, 14 окт 2013.

 1. M_a_R_k_0

  M_a_R_k_0 Член

  Член од:
  29 мај 2009
  Мислења:
  53
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  6
  Проблемот се состои во тоа што телефонот се гаси сам од време на време. Мислам дека моделот е 9850, би сакал предлог што да правам, т.е. во кој сервис да се обратам. Фала
   
 2. Pane-G

  Pane-G GSM master

  Член од:
  23 јул 2009
  Мислења:
  3.764
  Допаѓања:
  1.337
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 5s
  Можеби тоа значи дека батеријата е при крај и време е нова батерија .
   
 3. M_a_R_k_0

  M_a_R_k_0 Член

  Член од:
  29 мај 2009
  Мислења:
  53
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  6
  Што и да е, би сакал да знам кај да се обратам :)
   
 4. Torte Mobile

  Torte Mobile Супер Модератор

  Член од:
  5 фев 2008
  Мислења:
  9.981
  Допаѓања:
  3.914
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  Samsung NOTE 8
  Имаш ПП ... треба да се провери телефонот секако, најпрвин со батерија па натака
   

Сподели преку: