Проблем со Auto-rotate screen на KitKat

Дискусија во форумот 'LG Nexus 4 E960' започната од Aleks Gochevski, 8 јан 2014.

 1. Aleks Gochevski

  Aleks Gochevski Нов член

  Член од:
  8 јан 2014
  Мислења:
  4
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  Го апдејтирав со официјалниот апдејт за Нексус 4 со 4.4 КитКет андроид, нема никакви проблеми со исклучок на ротирањето на екранот, штиклирано е од Дисплеј, но никако не сака да се ротира. Го има некој истиов проблем и ако може некој да ми помогне ?
   
 2. Alexx

  Alexx GSM master

  Член од:
  23 јан 2013
  Мислења:
  2.190
  Допаѓања:
  2.676
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 6s
  РОМ/Верзија:
  iOS 11.1
  Поточно каде не се ротира? Во слики, во некоја апликација...? Никаде не ротира?
   
 3. Aleks Gochevski

  Aleks Gochevski Нов член

  Член од:
  8 јан 2014
  Мислења:
  4
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  Тотално никаде.
   
 4. Alexx

  Alexx GSM master

  Член од:
  23 јан 2013
  Мислења:
  2.190
  Допаѓања:
  2.676
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 6s
  РОМ/Верзија:
  iOS 11.1
  Проба фактори ресет да направиш, да видиш дали ќе се оправи?
   
 5. Aleks Gochevski

  Aleks Gochevski Нов член

  Член од:
  8 јан 2014
  Мислења:
  4
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  Се ќе се избрише ?
   
 6. Alexx

  Alexx GSM master

  Член од:
  23 јан 2013
  Мислења:
  2.190
  Допаѓања:
  2.676
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 6s
  РОМ/Верзија:
  iOS 11.1
  На 4.4.2 си?? Да се ќе се избрише, контактите синхронизирај ги со гугл акаунтот. Јас би ти препорачал да направиш фактори, поготово после апдејтов, ако ептен не ти се прави пробај апликацииве дали ќе ти помогнат:

  https://play.google.com/store/apps/details?id=nl.fameit.rotate

  Оваа е trial 7 дена, после ќе бара да ја купиш, ако функционира ќе најдеме кракната.

  И уште една: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.skyarmy.orientation.locker.fresh&hl=en
   
  На Aleks Gochevski му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: