Проблем со стартување - Toshiba Satellite A300

Дискусија во форумот 'Хардвер' започната од Ilija, 6 мар 2017.

 1. Ilija

  Ilija GSM master

  Член од:
  24 мар 2010
  Мислења:
  1.978
  Допаѓања:
  1.580
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Samsung S7 Edge
  Здраво,
  Имам некоја мака со лаптопов, односно несака воопшто да бутира.
  Неколку пати претходно знаеше исто да направи ама со вадење на батеријата и приклучување директно на струја, се си функционираше нормално.
  Значи кога ќе го пуштам лаптопов, се уклучува, нешто работи ама никако не се уклучува дисплејот.
  Знам дека лаптопов е релативно застарен ама вршеше работа.
  Некое мислење што би можело да му биде и како може да се оправи.
  Се што најдов на нет не функционира (иако има оскудни информации)..
  Фала многу и позрав
   
 2. Ace

  Ace Администратop

  Член од:
  27 дек 2008
  Мислења:
  530
  Допаѓања:
  599
  Поени од трофеи:
  93
  Телефон:
  iPhone 6s
  Пробај прво приклучи монитор, да не е до дисплејот. Ама мислам 99% проблемот ќе го решиш со reflow на графичката, читни на гугл.
   
  На Ilija му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Ilija

  Ilija GSM master

  Член од:
  24 мар 2010
  Мислења:
  1.978
  Допаѓања:
  1.580
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Samsung S7 Edge
  Пробав со монитор не е до тоа, сега ќе видам за вториот предлог, фала многу :)

  Huawei P9 lite
   
 4. Ace

  Ace Администратop

  Член од:
  27 дек 2008
  Мислења:
  530
  Допаѓања:
  599
  Поени од трофеи:
  93
  Телефон:
  iPhone 6s
  Се јавува овој проблем на постари лаптопи со прегревање на графичката, затоа и не дава слика.
   

Сподели преку: