Проблем со редослед на слики

Дискусија во форумот 'Samsung' започната од ivan2579, 23 јан 2018.

 1. ivan2579

  ivan2579 Член

  Член од:
  7 јул 2011
  Мислења:
  410
  Допаѓања:
  15
  Поени од трофеи:
  18
  Здраво дечки, долго време користев ајфон, сега решив да се префрлам на самсунг, односно ноте 8. Направив бекап од ајфонов и преку смарт свич бекапот го префрлив на самсунгот, но имам еден проблем, од вкупно 3200 слики, 1700 не ми ги подредува по исти редослед како на ајфонов. Пробав преку оваа опцијава sort by.. но и вака не успева. Ми ги покажува како на денешен ден да се сликани. Решение?
   
 2. kirev

  kirev Познат Член

  Член од:
  14 јул 2010
  Мислења:
  1.320
  Допаѓања:
  738
  Поени од трофеи:
  113
  Како ги префрлаше?
   
 3. ivan2579

  ivan2579 Член

  Член од:
  7 јул 2011
  Мислења:
  410
  Допаѓања:
  15
  Поени од трофеи:
  18
  Преку смарт свич, од компјутер.. има ли некоја друга опција?
   
 4. kirev

  kirev Познат Член

  Член од:
  14 јул 2010
  Мислења:
  1.320
  Допаѓања:
  738
  Поени од трофеи:
  113
  Google Photos на пр.
   
 5. ivan2579

  ivan2579 Член

  Член од:
  7 јул 2011
  Мислења:
  410
  Допаѓања:
  15
  Поени од трофеи:
  18
  ок, ги подреди како што се на ајфонот, а сега како да ги ставам во галеријата од телефонот?
   
 6. kirev

  kirev Познат Член

  Член од:
  14 јул 2010
  Мислења:
  1.320
  Допаѓања:
  738
  Поени од трофеи:
  113
  И на двата телефона користи го Google photos и готово. И на компјутер го имаш на http://photos.google.com
   
 7. Pane-G

  Pane-G GSM master

  Член од:
  23 јул 2009
  Мислења:
  3.763
  Допаѓања:
  1.336
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 5s
  А зошто не го симнуваш од ајклоуд директ во самсунг ??
   

Сподели преку: