Проблем Проблем со мрежа Note 3

Дискусија во форумот 'Samsung' започната од tanevski, 6 фев 2018.

 1. tanevski

  tanevski Познат Член

  Член од:
  1 авг 2008
  Мислења:
  604
  Допаѓања:
  291
  Поени од трофеи:
  63
  Купив note 3 n9005 половен пред 7 месеци и еве офд пред некој ден почна да има проблем со прием на мрежа низ град на отворено нема проблеми но ако сум во затворен простог 4г никако а 2г на една црта кај мене дома инаку жинеам во сопиште 4г многу ретко а 2г на две црти. Решение некое има или да менувам матична или па нов телефон.
   

  Прикачени податотеки:

 2. goran

  goran GSM Sensei

  Член од:
  3 мај 2008
  Мислења:
  2.159
  Допаѓања:
  1.625
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  OnePlus 5T
  РОМ/Верзија:
  Android O
  Јас мислам дека телефонот си е ок,пошто во град работи добро така да локацијата каде што живееш има лоша покриеност.

  Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk
   
 3. tanevski

  tanevski Познат Член

  Член од:
  1 авг 2008
  Мислења:
  604
  Допаѓања:
  291
  Поени од трофеи:
  63
  ОК ама и кога сум на работа у затворен простор 4г мрежа нема а 2г е на 1 или 2 црти
   
 4. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.462
  Допаѓања:
  2.973
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  Мене ми мириса на антена проблем :) нормално 4г/3г/2г работат на различни фреквенции и што повисока е фреквенцијата тоа е понестабилна затоа што и помалку напон троши :)
  Кога антената е проблематична, доаѓаат до слични вакви проблеми. Се разбира, често имам случаеви кај овие уреди и до модемот да е./софтверски
   
 5. tanevski

  tanevski Познат Член

  Член од:
  1 авг 2008
  Мислења:
  604
  Допаѓања:
  291
  Поени од трофеи:
  63
  ке пробам со модем да флешнам друг па ако не сервис
   
 6. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.462
  Допаѓања:
  2.973
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  updato.com

  пробај неколку, некад и со даунгрејд поминува :)
   
 7. tanevski

  tanevski Познат Член

  Член од:
  1 авг 2008
  Мислења:
  604
  Допаѓања:
  291
  Поени од трофеи:
  63
  пробав пет шест различни и не бива пак исто пробав и со custom rom и пак исто
   
 8. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.462
  Допаѓања:
  2.973
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  ако имаш крстач отвори го :)
  ако не бесплатна ќе ти е дијагнозата кај мене, ама малце сум спор у последно време некогаш ми требаат и 2/3 дена за дијагноза да направам. Ако е скинат коаксиален кабел или се гледа физичко оштетување на долниот регион кај што се антените - ќе биде истиот ден, ако е проблем на матична 2-3 дена ;)
   

Сподели преку: