Проблем со к750

Дискусија во форумот 'Туторијали и модување' започната од ivan88, 16 мар 2014.

 1. ivan88

  ivan88 Искусен член

  Член од:
  29 авг 2008
  Мислења:
  1.239
  Допаѓања:
  758
  Поени од трофеи:
  178
  Телефон:
  iPhone 7+, Lumia 640
  РОМ/Верзија:
  iOS 10.1, Windows 10
  Телефончево си го користам како втор телефон понекогаш…извесно време не го имав упалено, па сега кога ми притреба имам провлем. Се си е ок ако го упалам телефонот без СИМ во него, но ако го вклучам со СИМ излегува СЕ логото и телефонот се гаси. Некое решение?
   
 2. username

  username Искусен член

  Член од:
  7 апр 2010
  Мислења:
  1.516
  Допаѓања:
  865
  Поени од трофеи:
  178
  Телефон:
  iPhone 7
  ваљда си го пробал со повеќе различни симови чисто онака да исклучиш можност да симот е проблем.
   
 3. gorjan

  gorjan Активен Член

  Член од:
  19 јул 2008
  Мислења:
  836
  Допаѓања:
  150
  Поени од трофеи:
  43
  Телефон:
  онеплус 3
  РОМ/Верзија:
  6.1
  napravimu update
   
 4. ivan88

  ivan88 Искусен член

  Член од:
  29 авг 2008
  Мислења:
  1.239
  Допаѓања:
  758
  Поени од трофеи:
  178
  Телефон:
  iPhone 7+, Lumia 640
  РОМ/Верзија:
  iOS 10.1, Windows 10
  Да го пробав со 3, на 2 различни оператори ама исто е...

  Може малку подетално…не можам апдејт зошто не се уклучува телефонот :/
   
 5. Gajche

  Gajche GSM master

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  7.980
  Допаѓања:
  8.116
  Поени од трофеи:
  258
  ^
  Ако праиме муабет за сони ериксон к759
  Ја имам w800 мислам дека фирмверот е идентичен освен вокмен делот.
  Е сеа...
  Ако можеш да го подигнеш во airplane mode ..w800 може да влезе и да се користи без сим картица...
  Влези во:
  Menu па

  /settings/general/master reset/reset all

  ресетирај го...
  Ако ти бара код за ресет,
  Default code e:12345 ако не си го мењал.  Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
   
  На ivan88 и ilche11 им се допаѓа ова.
 6. ilche11

  ilche11 Познат Член

  Член од:
  8 мај 2011
  Мислења:
  1.351
  Допаѓања:
  217
  Поени од трофеи:
  63
  поштовање за то што имаш w800 , јас таков користам од 2011
   
 7. Gajche

  Gajche GSM master

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  7.980
  Допаѓања:
  8.116
  Поени од трофеи:
  258
  ^
  Тој ми е за у "doomsday" хаха :D задња резерва хаха
  10 дена батерија ,
  има радио,можеш чуда да праиш со него.

  Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
   

Сподели преку: