Проблем со куче

Дискусија во форумот 'Животен стил' започната од obiwan, 14 сеп 2011.

 1. obiwan

  obiwan Активен Член

  Член од:
  2 јун 2011
  Мислења:
  199
  Допаѓања:
  28
  Поени од трофеи:
  28
  епа вака.. пред 2-3 недели ми подарија еден златен ретривер месец-два стар(може и да е мешавина со нешто бидејќи има некоја шара на грбот) и се е супер кучето, ама... од сите што ми се дома само мене ме каса, другите само ги помирисува и заминува пак кај мене.. пробав и со весник да го удирам по муцето и да го удирам по главата, но нема абер..
  сега барам совет што да му правам? а и многу ми е чудно дека само јас го хранам и го гледам, демек као газда да ме чува он оди против мене:D
  пс: изгледа вака му изгледам
  [​IMG]
   
 2. GoRRaN

  GoRRaN Allmighty модератор

  Член од:
  24 окт 2008
  Мислења:
  4.751
  Допаѓања:
  2.066
  Поени од трофеи:
  208
  Има разлика во касањето....како те каса? На игра или агресивно....како и да е да не должам најди на youtube dogwhisperer и гледај....има многу да научиш

  Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
   
 3. obiwan

  obiwan Активен Член

  Член од:
  2 јун 2011
  Мислења:
  199
  Допаѓања:
  28
  Поени од трофеи:
  28
  2 секунди игра, и после се претвора во машина за касање, нозеве ми се рани :)
   
 4. TIM Elektronik

  TIM Elektronik Dess Encrypted

  Член од:
  25 фев 2008
  Мислења:
  2.459
  Допаѓања:
  954
  Поени од трофеи:
  208
  Вака
  Ја ке ти кажам ама сериозно и без заебанции.......Ја имам два шарпланинци поголеми од мене и нема шанси да мрднат.....Значи слушај ме сега и знај дека сум сериозен.Кога и да касне ти колку што можеш посилно стегни го за јајца.........Ама буквално да квичи од болка.Ако некад те касне уште еднаш ја ушите ке му ги јадам.
   
  На Alfa Mobil Team, ilche11, K.G и уште 2 други им се допаѓа ова.
 5. pance24

  pance24 CrazyHorse

  Член од:
  25 окт 2009
  Мислења:
  1.419
  Допаѓања:
  123
  Поени од трофеи:
  63
  :pos:haha
   
  На ilche11 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. K.G

  K.G Модератор

  Член од:
  25 мар 2009
  Мислења:
  1.206
  Допаѓања:
  260
  Поени од трофеи:
  83
 7. ilche11

  ilche11 Познат Член

  Член од:
  8 мај 2011
  Мислења:
  1.351
  Допаѓања:
  217
  Поени од трофеи:
  63
  хахахахаахахахахааххаха :rolf: има шанси :)
   
 8. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.497
  Допаѓања:
  2.978
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  Јас до пред две години имав лабрадорка чистокрвна, околу 11 години ја чував :)
  И моето беше немирно, гризаше и сите тие работи - но пред се морам да те прашам, колку месеци има, му растат заби и дали е женка затоа што ако е постаро им доаѓа период за парење за неколку недели - стануваат агресивни малце, мојата од тоа умре поточно од несекс, немаше родено повеќе од 3-4 години и добила тумор на матка и се разболе па единствен лек што знаат кај нас е или формат или инекција за успивање, за жал кучево немаше оперативен систем :(

  И друг совет, веќе ако е член на твоето семејство кафоритан за добро влакно и купувај му коски со месно потекло, по 300/400 денари беа за да има што да гриза и научи го од некој предмет да се плаши - кога ќе направи беља убаво истепај го ама без болки онака само висок тон, вриштење и мавање по глава отсечно за во иднина кога ќе го фатиш тој предмет во рака да знае дека си изнервиран и дека згрешило нешто :)

  а ова со тестисиве можеш и да му ги лизнеш ако сакаш, ама не сум сигурен колку би функционирало - не сум сретнал до сега ваков начин на дресура хаха, но имам околу 20 кучиња во мојов живот поминато и сум поминувал низ слични работи како изгризани мобилни телефони, предмети, мебел - нормален процес од животот дури и кај луѓето - затоа купи му ги тие месни коски, постојат и стапчиња ама моја препорака ти се коските :)
  И се разбира редовни вакцини, витамиски, чистење на жлезди и многу трчање бараат Лабрадорите.
   
 9. TIM Elektronik

  TIM Elektronik Dess Encrypted

  Член од:
  25 фев 2008
  Мислења:
  2.459
  Допаѓања:
  954
  Поени од трофеи:
  208
  Абе ова што пишувам од искуство ти зборам......Ја кога ги земав шарпланинците требаше да земам еден,аманеги делеше типов од легло и ми виока мора двата.........А ја мерак баш за таков и ги земав двата а им ебам муцките......Какви месни коски какви играчки бе другар,ги носиш во месара и после пола саат може слободно да си отворат нешто друго.....нема ни рафтовите да останат!!А па кога поднараснаа мислеа дека треба и јас да бидам како нив,коа ке ме мавнеа со тоа вилицата по коска имав отоци као да сум паднал од воз........И му се јавив на овој му кажувам што мака имам,и он ми кажа брат само за јајца......неколку пати им ги подгзмечив на двајцата и после јас ги бркав нив да си играме....не можев да ги стигнам,метак од мене бегаа......
   
  На D@v!d_P5yCh0 и negoznam им се допаѓа ова.
 10. Bozo

  Bozo Seduce and destroy

  Член од:
  20 дек 2009
  Мислења:
  509
  Допаѓања:
  62
  Поени од трофеи:
  28
  Ахахахахаха ме изнасмеа бе :rolf:
   

Сподели преку: