Проблем Проблем со компјутер- сам се рестартира

Дискусија во форумот 'Хардвер' започната од gorjan, 18 мај 2017.

 1. gorjan

  gorjan Активен Член

  Член од:
  19 јул 2008
  Мислења:
  836
  Допаѓања:
  150
  Поени од трофеи:
  43
  Телефон:
  онеплус 3
  РОМ/Верзија:
  6.1
  дали има некој од форумот што работи во анкош комјутери да ми помогне имам пронлем со нив имам комјутер што ми се рестартира кога играм игри и имам гаранција усте година ипол од таму го однесов пред некое време ми рекоа дека ми е ок го земав дома пак истото ми се ретартира пак сеа ке ви показам на видео гледај те го како се уклуцува играта нба 2к117 и се рестартира сам одма гледајте кратко е видеото
   
 2. marchesk

  marchesk Познат Член

  Член од:
  17 сеп 2011
  Мислења:
  403
  Допаѓања:
  249
  Поени од трофеи:
  63
  Друже зошто да бараш врски да би завршил работа, доколку не ти го средат проблемот, пријави во пазарна.
   
  На Noc 32 и goran им се допаѓа ова.
 3. христијан

  христијан GSM master

  Член од:
  16 сеп 2008
  Мислења:
  4.137
  Допаѓања:
  2.396
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 6s
  РОМ/Верзија:
  Најново
  Отиди во анхоч малце поостро и кажи им дека немаш време за трошење да си играш со нив, да ти го решат проблемот. Заржи малце и ќе го средат, ако стватно си во право. :)
   
 4. milcevmartin

  milcevmartin Активен Член

  Член од:
  9 јан 2013
  Мислења:
  443
  Допаѓања:
  199
  Поени од трофеи:
  43
  Телефон:
  iPhone 6
  Оди во анхоч пак и покажи го видеово, ќе завршиш работа 100%.


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 5. ivan88

  ivan88 Искусен член

  Член од:
  29 авг 2008
  Мислења:
  1.239
  Допаѓања:
  758
  Поени од трофеи:
  178
  Телефон:
  iPhone 7+, Lumia 640
  РОМ/Верзија:
  iOS 10.1, Windows 10
  +1, барем Анхоч се разбрани за вакви работи. Провери само дали и со други игри истово се случува, да не е евентулано проблем со играта...
   
 6. kirev

  kirev Познат Член

  Член од:
  14 јул 2010
  Мислења:
  1.278
  Допаѓања:
  704
  Поени од трофеи:
  113
  А во други игри? Оригинал е? Ако не е, пробај најди друг торент па пробај со него и снимај
   
 7. gorjan

  gorjan Активен Член

  Член од:
  19 јул 2008
  Мислења:
  836
  Допаѓања:
  150
  Поени од трофеи:
  43
  Телефон:
  онеплус 3
  РОМ/Верзија:
  6.1
  сум инстарирал истиве верзии на игри на дугиот комјутер сто ми е ок се не се рестартира комјутерот
   
 8. kirev

  kirev Познат Член

  Член од:
  14 јул 2010
  Мислења:
  1.278
  Допаѓања:
  704
  Поени од трофеи:
  113
  Сѐ едно - инсталирај други верзии од играта што ти се рестартира. И снимај. Да се види дека исто прави и со две различни верзии.
   
 9. Tomekk

  Tomekk Познат Член

  Член од:
  29 авг 2009
  Мислења:
  486
  Допаѓања:
  291
  Поени од трофеи:
  63
  Телефон:
  Alcatel Idol 3 5.5
  РОМ/Верзија:
  AOSP Extended 7.1.2
  Само во таа игра ти рестартира?
   
 10. Pane-G

  Pane-G GSM master

  Член од:
  23 јул 2009
  Мислења:
  3.672
  Допаѓања:
  1.314
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 5s
  Колку стар ПЦ ви е? Напојувањето каква ви е состојбата ? Бидејќи некои игри бара голема струја од графичката влече од напојување па и матичната колку што е потребно,
   

Сподели преку: