Проблем со кинеска NOKIA V8

Дискусија во форумот 'Кинески брендирани телефони и копии' започната од CopE, 31 јул 2011.

 1. CopE

  CopE Активен Член

  Член од:
  18 јул 2009
  Мислења:
  248
  Допаѓања:
  33
  Поени од трофеи:
  28
  Значи ми донесоа една нокиа V8 од никениските...кога ќе пробамд а ја уклучам,само ми се појавува Vertice и се гаси одма...ако може некој да ми каже во што може да биде проблемот и ако има решение како да средам.. :) фала
   
 2. torrent

  torrent Модератор

  Член од:
  30 мај 2008
  Мислења:
  1.135
  Допаѓања:
  86
  Поени од трофеи:
  48
  Телефон:
  i9505
  РОМ/Верзија:
  Lineage OS 16
  пробај без картичка уклучи ја и влези во offline mode(flying mode) ако влези логично е да е епромот заебан, а кој ке го направи и дали ке го направи незнам, дефинитивно треба бокс за да се направи
   
 3. hensk

  hensk GSM master

  Член од:
  15 мај 2008
  Мислења:
  3.420
  Допаѓања:
  1.170
  Поени од трофеи:
  208
  To torent,ја препорачувам и бокс и каратеи у канта
  Па земиси Самсунг галакси мини или HTC DESIRE (150ојри на старо)стар да те види господ

  Sent from my Transformer TF101 using Tapatalk
   

Сподели преку: