Проблем со "зуење" на телефонот !

Дискусија во форумот 'Кинески брендирани телефони и копии' започната од dean1989, 13 мај 2014.

 1. dean1989

  dean1989 Нов член

  Член од:
  28 јул 2011
  Мислења:
  23
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  Здраво !

  Имам еден проблем со мојот кинески телефон. Откако го купив телефонов, откако ке го притиснам копчето за уклучување/исклучување на екранот, од внатрешноста на телефонот се слуша како многу ситно зуење, слично нешто како зуење од намотка во струјно коло. Истотака, одвреме навреме, за време на повик, соговорникот ми се жали дека слуша бучење од кај мене.. Дали некој знае што би можело да биде овој, проблем, и дали некоја од мобилариве имаат решение за овој проблем. Се останато на телефонот функционира беспрекорно, освен ова со зуењето што страшно ме иритита. Слика од телефонот во приклучок на постов.

  Поздрав.
   

  Прикачени податотеки:

  • grande.png
   grande.png
   File size:
   787,9 KB
   Прегледи:
   27
 2. dean1989

  dean1989 Нов член

  Член од:
  28 јул 2011
  Мислења:
  23
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  Нема никој да даде било каков совет, препорака за сервис итн.?
   
 3. vonuzu

  vonuzu Модератор

  Член од:
  18 окт 2009
  Мислења:
  4.313
  Допаѓања:
  2.025
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Xiaomi Redmi Note 3
  РОМ/Верзија:
  MIUI8 by xiaomi.eu
  Ретко кој тука на форумот користи кинески тел.
  Единствен совет што би ти го дал е да го продадеш и да си земеш некој половен оригинален тел.

  Sent from my GT-N7100 using Tapatalk
   
  На krale и ilche11 им се допаѓа ова.
 4. dean1989

  dean1989 Нов член

  Член од:
  28 јул 2011
  Мислења:
  23
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  Проблемот е само што го купив и веднаш забележуваш дека нешто не е како што треба.. Неможе некоја од мобилариве да го среди ова.?
   
 5. vonuzu

  vonuzu Модератор

  Член од:
  18 окт 2009
  Мислења:
  4.313
  Допаѓања:
  2.025
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Xiaomi Redmi Note 3
  РОМ/Верзија:
  MIUI8 by xiaomi.eu
  Ако ти е нов уште полесно ке го продадеш.
  Види ако си од скопје имаш еден куп мобилари.. Само кој ке се нафати да поправа кинески тел?

  Sent from my GT-N7100 using Tapatalk
   
  На dean1989 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. dean1989

  dean1989 Нов член

  Член од:
  28 јул 2011
  Мислења:
  23
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  Епа незнам, го купив пред неколку дена и го забележав овој проблем. НЕ ми се продава, оти се останато на него е многу добро и функционира одлично.. Им пишав на Мегамобил во порака, и чекам да ми одговорат за да видам што ке правам со него, т.е дали вреди да се прави или не.
   
 7. Acolyte Mouse

  Acolyte Mouse Активен Член

  Член од:
  30 сеп 2013
  Мислења:
  162
  Допаѓања:
  36
  Поени од трофеи:
  28
  Не се прави тоа другар фабрички е таков

  Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
   
  На ilche11 и dean1989 им се допаѓа ова.
 8. dean1989

  dean1989 Нов член

  Член од:
  28 јул 2011
  Мислења:
  23
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  Да му се невиди.. ;) Изгледа ке оди на пазар, штом е таква работата...
   
 9. Bumblebee

  Bumblebee Администратор®

  Член од:
  3 јан 2012
  Мислења:
  7.073
  Допаѓања:
  6.334
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  iPhone 6s
  Убаво ти рече членот погоре, продади го и купи си макар половен ама оригинал телефон..
   
 10. AlexM

  AlexM Познат Член

  Член од:
  11 мар 2010
  Мислења:
  1.152
  Допаѓања:
  407
  Поени од трофеи:
  83
  Овие предлозите за продажба на веќе похварен уред. Како тоа да го продаде, па некој друг нека му ја мисли или да го продаде со напомена дека уредот е веќе со проблем ? Пошто од препораката не сте јасни.
  Инаку кога купувате кинески noname уред поголеми се шансите да нечини уредот него да чини.
  Дали можи да наслушаш да видиш од каде иди звукот можеби е од звучникот
   

Сподели преку: