Проблем со екран на xperia z1

Дискусија во форумот 'Sony' започната од tanevski, 8 мај 2016.

 1. tanevski

  tanevski Познат Член

  Член од:
  1 авг 2008
  Мислења:
  598
  Допаѓања:
  290
  Поени од трофеи:
  63
  Не знаев каде да пишам се надевам сум на вистинското место. имам xperia z1 скоро 2 години и од синоќа почна да ме зеза екранот поточно почна да трепти екранот и скроз горе не рагира и статус барот не можам да го симнам надоле исто кога разговарам не се гаси екранот. Дали е екранот отиден дали е нешто друго ако имал некој сличен проблем нека пише.
   
 2. RaymondZes

  RaymondZes Член

  Член од:
  10 мај 2019
  Мислења:
  78
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  6
  Телефон:
  89185244397

Сподели преку: