Проблем со батеријата на X10 Mini Pro

Дискусија во форумот 'Sony Ericsson Xperia [X10-mini-pro]' започната од deko_kic, 3 јан 2011.

 1. deko_kic

  deko_kic Член

  Член од:
  8 окт 2009
  Мислења:
  102
  Допаѓања:
  3
  Поени од трофеи:
  18
  Kako e mozno baterija na x10 mini pro da trae samo eden den ? Bez nieden povik, 30-60 minuti internet i nekolku primeni raboti preku bluetooth ?
  Nekoj drug da ne ima iskustvo so baterija od x10 mini pro ?

  Se izvinuvam ako temava e na pogresno mesto.
   
 2. GoRRaN

  GoRRaN Allmighty модератор

  Член од:
  24 окт 2008
  Мислења:
  4.751
  Допаѓања:
  2.066
  Поени од трофеи:
  208
  Другар....темава ти е катастрофа :) не да е на погрешно место ама ај...а и плус на латиница...ептен...ама ај дека си се помачил ќе ти одговорам.

  1.намести во сетингс да оди само преку GSM ONLY - да не иде на интернет преку 3Г
  2. WIFI Sleep Policy намести да биде when screen off
  3. исто кај WIFI - намести да не ти дава нотификации за отворена мрежа,
  4. светлината на екранот намалија
  5. пробај да ја рекалибрираш батеријата (наполни ја до 100% и испразни ја до нула - и пак истото)
   
  На deko_kic му/ѝ се допаѓа ова.
 3. nikola

  nikola Активен Член

  Член од:
  30 јул 2008
  Мислења:
  680
  Допаѓања:
  26
  Поени од трофеи:
  28
  И стави таск менаџер ке се изненадиш колку работи у позадина ти работат...
   
  На deko_kic му/ѝ се допаѓа ова.
 4. TIM Elektronik

  TIM Elektronik Dess Encrypted

  Член од:
  25 фев 2008
  Мислења:
  2.459
  Допаѓања:
  954
  Поени од трофеи:
  208
  Наполни ја батеријата full.Изгаси го телефонот и остави го еден ден.Запали го и види го нивото на батеријата.........па пиши резултат за да одиме понатака со дијагноза.
   
  На deko_kic му/ѝ се допаѓа ова.
 5. deko_kic

  deko_kic Член

  Член од:
  8 окт 2009
  Мислења:
  102
  Допаѓања:
  3
  Поени од трофеи:
  18
  Се извинувам за латиницата ама пишував од мобилен...
   
 6. Customer Care

  Customer Care If ur HTC ask SIM network unlock PIN Contact me!

  Член од:
  20 апр 2008
  Мислења:
  235
  Допаѓања:
  31
  Поени од трофеи:
  28
  Па дефинитивно стаи го да работи на GSM, мислам во сетинзите има едно "Use 2G networks only" за штиклирање, и симни си таск менаџер некој, ова андроидов многу шит работа што не направиле EXIT да има на секоја апликација, што и да уклучиш (најчесто), после тоа си работи во позадина, незнам до кога. И да не заборавиме, зборуваме за X10 mini, и тоа ПРО...
   

Сподели преку: