Проблем со ајфон

Дискусија во форумот 'Кинески брендирани телефони и копии' започната од gjorgov, 8 ное 2009.

 1. gjorgov

  gjorgov Нов член

  Член од:
  30 ное 2008
  Мислења:
  25
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  0
  imam flying 003 so tv i wifi
  ikoncinjata se premestija od pola nagore, vtorata polovina nema nisto. samiot telefon si dava naredbi. Sto mu e?
   
 2. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.497
  Допаѓања:
  2.978
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  можеш да влезеш во мени?
   
 3. gjorgov

  gjorgov Нов член

  Член од:
  30 ное 2008
  Мислења:
  25
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  0
  Vaka da objasanm podetalno
  Telefonot e imam flying F003 so tv i wifi

  site funkcii rabotat, megjutoa od pola nadole na ekranot se pojavija tanki horizontalni i vertikalni linii.

  Nekoi linee se potanki nekoi se podebeli i gi ima vo poveke boi. Pozadi liniite se gleda desktopot na telefonot, megjutoa liniite se ispred. Sto bi mozelo da bide?

  ***Користи ја опцијата ИЗМЕНИ***
   
 4. torrent

  torrent Модератор

  Член од:
  30 мај 2008
  Мислења:
  1.135
  Допаѓања:
  86
  Поени од трофеи:
  48
  Телефон:
  i9505
  РОМ/Верзија:
  Lineage OS 16
  ти паднал или слично? ми изгледа како дисплејот да е одлепен:)Хитлер: сум видел и такви случаи)
   
 5. gjorgov

  gjorgov Нов член

  Член од:
  30 ное 2008
  Мислења:
  25
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  0
  ne e padnat inace se raboti
   
 6. TIM Elektronik

  TIM Elektronik Dess Encrypted

  Член од:
  25 фев 2008
  Мислења:
  2.459
  Допаѓања:
  954
  Поени од трофеи:
  208
  Ekran.
   
 7. gjorgov

  gjorgov Нов член

  Член од:
  30 ное 2008
  Мислења:
  25
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  0
  ima li resenie?
   
 8. Torte Mobile

  Torte Mobile Супер Модератор

  Член од:
  5 фев 2008
  Мислења:
  9.866
  Допаѓања:
  3.843
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  Samsung NOTE 8
  Ако е екранот а веројатно е само нов екран чаре ... распрашај се по мобилариве ако имаат за него воопшто
   
 9. gjorgov

  gjorgov Нов член

  Член од:
  30 ное 2008
  Мислења:
  25
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  0
  Po lokalnive mobilari mi rekoa deka e do ekranot. Dali nekoj ima ekran za flying 003 so tv i wifi?
   
 10. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.497
  Допаѓања:
  2.978
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  моделот ништо не ни значи на телефонот.
  моделот на екранот ни значи многу, затоа што имам сретнато многу исти кинески чуда што исто изгледаат а не носат исти екрани додека имам сретнато различни модели да носат ист екран.
  отштрафи го и позади на екранот има бројки/букви испастај на форум па ќе видам што имам во ресурси ако најдеме некој ист - ќе ти завршам работа ако не тука се уште едно 20тина мобилари што би ти помогнале :)
   

Сподели преку: