Проблем несака да оди на рековерј Samsung j7 2017-J730F Duos

Дискусија во форумот 'Samsung' започната од Zero_Zero_HELP, 10 дек 2019.

 1. Zero_Zero_HELP

  Zero_Zero_HELP Нов член

  Член од:
  1 мај 2016
  Мислења:
  19
  Допаѓања:
  1
  Поени од трофеи:
  3
  РОМ/Верзија:
  4.4.1
  Здраво другари
  имам проблем со телефонот,занчи сакам да му ставам тврп рековерј,му ставив преку один,но несака да оди на рековерј,отклучен е боотлоадерот,го враќа на старото рекојверј.
  Се работи за самсунг ј7 дуос 2017 ј730F со андроид 8.1.0 Орео,дали има некое чарее
  да се стави тврп рековерј во овој телефон,барав по нет и пробав,но несака да ботира на рековерј,доколку знаете може да ми помогнете?ќе ви бидам благодарен,а додатно можам и да платам за оваа околку 200-300 денари.
  Благодарам однапред.
   
 2. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.497
  Допаѓања:
  2.978
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  Не треба да се плаќа ништо таман работа, затоа е форум.
  Во один отштиклирај ауторибот, одкако ќе се исфлешува ќе седи во давнлоуд мод од тој мод рестартирај го и одма влези си во рикавери (малце е трики, треба брз да си). Во овој случај ќе ти влезе во тврп рикавери, ќе се исфлешува самото рикавери уште еднаш на подигање и ќе имаш пермамент тврп.
   
 3. Zero_Zero_HELP

  Zero_Zero_HELP Нов член

  Член од:
  1 мај 2016
  Мислења:
  19
  Допаѓања:
  1
  Поени од трофеи:
  3
  РОМ/Верзија:
  4.4.1
  Друже а има ли врска андроидот со рековерјто?
  Читам дека треба и open-verify незнам зошто е? И rmm lock а у мене нeма rmm lock.
  Дали ќе пречи ако се упдатува андроидот на 9 рековерј-то нема да се уклучи?
  Кога си слободен да дојдам да му ставиш тврп ќе ти платам 300 денари.

  Sent from my SM-J730F using Tapatalk
   
 4. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.497
  Допаѓања:
  2.978
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  Помини, ама пред да поминеш прво да ти помогнам вака освен ако не ти е зорт и ти се брза.
  Откуцај *#1234# и дај ми инфо што фирмвер имаш и ќе ти најдам компатибилно тврп, можно е да треба и рмм анлок да се прави за тоа наједноставно е јас да ти завршам работа иако глеам има некои програми што вршат иста функција, но не ми се тестирани - јас преку бокс си вршам се.
   
 5. Zero_Zero_HELP

  Zero_Zero_HELP Нов член

  Член од:
  1 мај 2016
  Мислења:
  19
  Допаѓања:
  1
  Поени од трофеи:
  3
  РОМ/Верзија:
  4.4.1
  Еве друже админе[​IMG]

  Sent from my SM-J730F using Tapatalk
   
 6. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.497
  Допаѓања:
  2.978
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  Dap, деф. ќе мораш РММ бајапс да направиш.

  Ко за почеток направи си бекап преку смарт свич на се, затоа што може да отиде се во погрешна насока и да треба сток ром да флешуваш а тоа значи бришење на сите податоци.
  Потоа влези во сетингс, абаут девелопер - уклучи оем анлок.
  Потоа симни ја најпоследната верзија на магиск + двава фајла ископирај ги во внатрешната меморија на уредот (најубаво е мемориска картичка некогаш тврп-то бара да се форматира внатрешната меморија пред да се инсталираат фајлови со неговиот фајл менаџер и после ќе треба да го внесуваш во мтп па пак одпоново да ги копираш)

  1. Флешни го тврп-то од овој линк: https://www.dropbox.com/s/9kj6cv6rkbm5jyr/TWRP-3.2.3-TwrpBuilder-j7y17lte-Pie.tar?dl=1 со один како претходно што ти кажав, тик - да нема ауто рибут и потоа внеси го во доавнлоуд мод исфлешувај го и потоа рестарт и веднаш во рикавери, ќе ти се отвори тврп.
  2. Инсталирај го магиск, па ноу верити опт па рмм бајпас.
  Инсталирај ги едно по едно, со тоа што ќе се рестартира процесот и ќе те враќа назад во менито пак одпоново во фајл менаџер да влегуваш.
  3. репортирај ми што ќе направиш, јас одам офлајн за денес.
   

  Прикачени податотеки:

  На goran му/ѝ се допаѓа ова.
 7. TersulamD

  TersulamD Нов член

  Член од:
  27 мар 2020
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  Телефон:
  83442951144
  w w w. buyrealdocuments.cc - We produce real database documents and register all the client's information in the supposed database system. This real documents shall pass all airport scans and other data reading machines. When ever this real document is checked, all the client's information will show up in the supposed database system. For Example, if you want us to order a Canadian Passport, we'll register all your biometric information in the Canadian central database system under the government recognition. So your new document will pass airport scans and checks and you will legally use the document without any problems.

  We work directly with government representatives to deliver a fast & secure process of acquiring your new passport. Depending on the country you choose, acquiring second citizenship is an expensive procedure, and requires a high-level of trust from the perspective of both the client and the agent. Each year more and more frustrated business people whose passport restricts their commercial opportunities turn to Real Documents company for their long-respected expertise and hands-on assistance in achieving their dream to get the new passport and travel freedom.

  To get the additional information and place the order just visit our website:


  w w w. buyrealdocuments.cc w w w. buyrealdocuments.cc


  Keywords:
  ---------
  Buy Eu Passport for sale online
  Buy European Passport Online
  Buying a passport online
  Comprar pasaporte de Estados Unidos
  Documents for sale
  fake passport for sale
  Genuine Document online
  I.D cards for sale
  Passport For Sale
  passport online
  real british passport for sale
  real british passport online
  Real passport for sale
  Registered and Unregistered British Passport online
  uk passport for sale
  UK Passport zum Verkauf
  United States Passport for sale.
  Buy passport online
  Registered second passport
  Valid passport Buy Fake Passport
  buy passport
  buy passport online
  fake passport Passports for Sale
  Buy Fake Passport online
  Buy fake and Real Passport Online
  buy legal passport online
  Real Passport for Sale
  Buy Diplomatic passport
  buy second passport
  German Passport for sale
  Buy German Passport
  Deutch Passports for Sale
  Buy drivers license online
  Real drivers license for sale
  buy I.D cards online
  Driving license for sale
  Buy real France I.D Card
  Get Real uk license British ID Cards
  real ID Real driver's licence
  novelty documents uk
  Buy SSN Online
  buy Social Security Number
  buy USA driving lisense online
  Buy CA fake license
  real I.D cards online
  Acheter des passeport de faux
  Belges Nouveaux passeports
  Acheter le Faux Passeport Belge
  Acheter un permis de conduire
  belge Achetez Reel passeport de la Belgique
  Belges Faux permis de conduire Belgique a vendre
  Belgian Fake Passport id
  Belgique ID a vendre
  Belgium Fake Passport for Sale
  Belgium IDs For Sale
  Buy Belgian driver’s license online
  Buy Belgian driving license
  Buy Belgian Fake Drivers License
  Buy Belgian Fake ID Cards
  Buy Belgian Novelty Passports
  Buy Belgian Passport
  Buy Belgian real registered passport
  Buy Belgium Fake Drivers License
  Buy Belgium Fake Passports
  Buy European ID Card
  Buy Fake Belgian ID card
  Buy False Belgian ID card
  buy Novelty Documents Belgium
  Buy Real Belgian ID Cards
  Buy Real Belgium Passport
  Fake Belgian ID
  Fake Belgian Passport Sale
  Fake Belgium passport
  Fake ID
  Fake ID Buy Belgium
  Faux Belgique Carte D’identite
  How To Make Belgium
  je Belgie valse ID
  Koop Belgie Valse ID
  Koop Belgische valse Rijbewijs
  Koop echte Belgische identiteitskaarten
  Koop een Europese identiteitskaart
  Koop valse Belgische identiteitskaart
  Koop valse Belgische identiteitskaart Echte
  Belgische identiteitskaart Hoe maak
  Novelty Belgian passports
  Novelty Belgium drivers licence
  Real Belgium ID card
  Australia IDs For Sale
  Australia Novelty Documents
  Australian Fake Passport for Sale
  Australian Novelty Passports For Sale
  Buy Aussie Fake Passports
  Buy Australia Real registered Passport
  Buy Australian Fake Drivers License
  Buy Australian Fake ID
  Buy Australian Fake ID Cards
  Buy Australian passport
  Buy Australian real passport
  Buy fake Australian driver’s licence
  Buy Fake Australian Drivers License
  Buy Fake Australian ID Card
  Buy False Australia ID card
  Buy Novelty ID card
  Buy Real Australian ID Cards
  Buy Real Australian passport
  Fake Australian ID
  Fake Australian passport
  Fake Australian Passport Sale
  Fake Passport id
  How To Make Australian Fake ID
  Novelty Australian drivers license
  Real Australian ID card for sale
  Buy Fake Driving License
  Buy Fake Spain Drivers License
  Buy Fake Spain driving license
  Buy Fake Spanish driver’s licence
  Buy Fake Spanish driving license
  Buy Fake Spanish driving license online
  Buy False Spain driver’s license
  Buy Novelty Spain driving license
  Buy Real Spain ID Card
  Buy Real Spanish driver license
  Buy real Spanish driver’s licence
  Buy Spain driver license online
  Buy Spanish driver license
  Buy Spanish Fake drivers licence
  Buy Spanish Fake Drivers License
  Buy Spanish Passport online
  European Union
  Fake Spain drivers license Sale
  Fake Spanish driver’s licence
  Fake Spanish passport
  How to create fake driver license
  How To Make Fake Spanish driver license
  Novelty Documents Spain
  Real Spanish Drivers Licence
  Real Spanish ID
  Spanish fake driving license for sale
  Spanish Fake Passport id
  Spanish IDs For Sale
  Spanish Novelty drivers license For Sale
  Buy Dutch driver license
  Buy Dutch Fake drivers licence
  Buy Dutch Fake Drivers License
  Buy Dutch Passport online
  Buy Fake Dutch driver’s licence
  Buy Fake Dutch driving license
  Buy Fake Dutch driving license online
  Buy Fake Netherlands Drivers License
  Buy Fake Netherlands driving license
  Buy False Netherlands driver’s license
  Buy Netherlands driver license online
  Buy Novelty Netherlands driving license
  Buy Real Dutch driver license
  Buy real Dutch driver’s licence
  Buy Real Netherlands ID Card
  Dutch fake driving license for sale
  Dutch Fake Passport id
  Dutch IDs For Sale
  Dutch Novelty drivers license For Sale
  Fake Driving License Europe
  Fake Dutch driver’s licence
  Fake Dutch passport
  Fake Netherlands drivers license Sale
  How To Make Fake Dutch driver license
  Novelty Documents Netherlands
  Real Dutch Drivers Licence
  Real Dutch ID online
  Belgian fake driving license for sale
  Belgian IDs For Sale
  Belgian Novelty drivers license For Sale
  Buy Belgian driver license
  Buy Belgian Fake drivers licence
  Get original driving license Portuguese (Portugal)
  Get original driving license Hungarian (Hungary)
  Get original Mexican driver's license (Mexico)
  Get original Belgian driving licenses (Belgium)
  Get original driving license Greek (Greece)
  Get original driving license Romanian (Romania)
  Get original driving license Lithuanian (Lithuania)
  Get original driving license Polish (Poland)
  Get original driving license Bulgarian (Bulgaria)
  Get original Australian driver's license (Australian)
  Get original Canadian driver's license (Canada)
  Get original French driving license (France)
  Get original German driving license (Germany)
  Get original UK driving license (United Kingdom)
  Get original international drivers license

  To get the additional information and place the order just visit our website:


  w w w. buyrealdocuments.cc w w w. buyrealdocuments.cc
   

Сподели преку: