Проблеми со W810

Дискусија во форумот 'Туторијали и модување' започната од DIMITROV, 30 дек 2008.

 1. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.486
  Допаѓања:
  2.973
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  ако не поминува со држење на "C" пробај 2 и 5 да држиш и конектирај со фулл пуна батерија, ако трепка на пристикање на свич он дугмето, не ти е полна батеријата.

  ако не помине т.е. не ти го исчита со XS++ пробај со сетул2лајт, сите потребни податоци ќе ги најдеш - support.gsmmkd.com user:gsmmkd pass:demo

  ако не помине ни така, - софт. кај мене - 400 денари, ером - 600, гдфс - 900, флеш чип 25е.
   
 2. CyberBop

  CyberBop Член

  Член од:
  20 јан 2009
  Мислења:
  34
  Допаѓања:
  2
  Поени од трофеи:
  8
  Флешувај го телефонот како што кажа Дуал, а за акустики наједноставно користи го фар менаџерот . Го отвараш фајл системот на телефонот, патека: ofs-ifs-setings-acoustic. ги бришеш претходните фајлови ги ставаш новите и крај, и да погрешиш ќе ти се вклучува телофонот. Само пред да мениш акустики, симни си ги оригиналните акустики
   
 3. zumbae

  zumbae Нов член

  Член од:
  17 мар 2011
  Мислења:
  19
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  i jas go imav istiot problem i nekako mi prorabote no za zal sega mi pojavuva "NO ACCESS TO NETWORK"
  nekakvo resenie???
   
 4. zumbae

  zumbae Нов член

  Член од:
  17 мар 2011
  Мислења:
  19
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
   
 5. zumbae

  zumbae Нов член

  Член од:
  17 мар 2011
  Мислења:
  19
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  ke pomogne nekoj?
   
 6. pance24

  pance24 CrazyHorse

  Член од:
  25 окт 2009
  Мислења:
  1.419
  Допаѓања:
  123
  Поени од трофеи:
  63
  Нели ти кажаа што треба да направеш?
   
 7. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.486
  Допаѓања:
  2.973
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  Провери сим локот да не ти е со 5 заклучени катанчиња? :)
  *>*<<*<*< така нешо требаше да укуцаш иди првата опција и потоа трета/четврта која и да е каде што пишува сим лок.
   

Сподели преку: