Проблеми со W810

Дискусија во форумот 'Туторијали и модување' започната од DIMITROV, 30 дек 2008.

 1. DIMITROV

  DIMITROV Нов член

  Член од:
  7 мај 2008
  Мислења:
  22
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  3
  Го флешував телфонот и се беше во ред се , но кога ги префрлав темите во телфонот ондносно свф фајловите заедно со тхм , во во фолдерот за теми во телефонот сет се укочи , и се појави бел екран и сега кога и да сакаш да го уклучиш само се појавува бел екран и светка на секои 5-6 секунди еднаш . Ни се уклучува ни ништо ? Решение било какво ?

  Благодарам однапред на тие што ќе ми помогнат
   
 2. Torte Mobile

  Torte Mobile Супер Модератор

  Член од:
  5 фев 2008
  Мислења:
  9.864
  Допаѓања:
  3.842
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  Samsung NOTE 8
  Не се разбирам многу ама пак пробај флешувај го ... мене така ми праеше кога и да сакаш да го уклучиш само се појавува бел екран и светка на секои 5-6 секунди еднаш ... па помина со флешување
   
 3. DIMITROV

  DIMITROV Нов член

  Член од:
  7 мај 2008
  Мислења:
  22
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  3
  не бива пробав и така .. друга солуција ...
   
 4. .::SCORPION::.

  .::SCORPION::. Познат Член

  Член од:
  28 јул 2008
  Мислења:
  2.690
  Допаѓања:
  104
  Поени од трофеи:
  93
  Флешувај ером и гдфс
   
 5. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.485
  Допаѓања:
  2.973
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  пробај др фајл систем.
  па потоа прејди на ером.
   
 6. DIMITROV

  DIMITROV Нов член

  Член од:
  7 мај 2008
  Мислења:
  22
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  3
  Ви благодарам на сите , флешував мејн и фајл систем поново со други фајлови и сега се е во ред работи , плус имам и флеш теми ;)
   
 7. bubeto

  bubeto Hardcore™

  Член од:
  11 дек 2008
  Мислења:
  203
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  16
  ај ако можеш да ги уплоадираш FS i MAIN i cutspack od w810i пошо нигде по форумов ги нема.
   
 8. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.485
  Допаѓања:
  2.973
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  супорт.гсммкд.цом нема?
   
 9. martinmax

  martinmax Нов член

  Член од:
  31 јан 2009
  Мислења:
  7
  Допаѓања:
  1
  Поени од трофеи:
  0
  Проблем со w810

  Значи сакав да си стаам нови акустики у моб али ми се искомплицираа работите у пм , кога земав да го флесувам несакасе да се флесува и стиснав стоп и сеа не се уклуцува , ко со читав треба да инсталирам нов фримвер и тн и тн , али зашо незз бас мн мн , ве замолувам да ми помогнете да ми се уклучи телефонот
   
 10. DualCore

  DualCore Познат Член

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  3.748
  Допаѓања:
  35
  Поени од трофеи:
  78
  Флешувај мејн, фс + cust. pack.

  Еве туторијал, а потребни фирмвери и куст пакови имаш на support.gsmmkd.com
  user: gsmmkd
  pass: demo
   
  На Alfa Mobil Team му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: