Проблеми со EDGE

Дискусија во форумот 'BlackBerry' започната од petarn, 6 мај 2010.

 1. petarn

  petarn BlackBerry Модератор

  Член од:
  12 авг 2008
  Мислења:
  266
  Допаѓања:
  42
  Поени од трофеи:
  28
  Poradi problemi so servetot na RIM vo Anglija, momentalno ima prekin na BB uslugata vo Makedonija.

  Se nadevam problemot ke bide resen naskoro
   
  На Jane му/ѝ се допаѓа ова.
 2. DualCore

  DualCore Познат Член

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  3.748
  Допаѓања:
  35
  Поени од трофеи:
  78
  Добро ќе биде темава да се постави како важна се додека не се реши проблемот.
   
 3. petarn

  petarn BlackBerry Модератор

  Член од:
  12 авг 2008
  Мислења:
  266
  Допаѓања:
  42
  Поени од трофеи:
  28
  Reseno!
   
 4. hanc_mk

  hanc_mk Нов член

  Член од:
  5 мар 2010
  Мислења:
  9
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  Денес услугата Blackbery Mail не би беше достапна скоро цел ден но сега е решено.
   
 5. petarn

  petarn BlackBerry Модератор

  Член од:
  12 авг 2008
  Мислења:
  266
  Допаѓања:
  42
  Поени од трофеи:
  28
  Т-мобиле МК повторно има проблеми со ББ услугата. Наводно,повторно проблеми со серверите на Европско ниво. Се очекува услугата да проработи наскоро.
   
 6. hanc_mk

  hanc_mk Нов член

  Член од:
  5 мар 2010
  Мислења:
  9
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  Istiot problem I kaj mene I toa koga mi e najpotrebno. Ova e vtor pat za eden mesec.
   
 7. Jane

  Jane Aдминистратор

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  18.512
  Допаѓања:
  1.774
  Поени од трофеи:
  358
  Само кај т-мобиле е проблемот или и во другиве земји имаат проблем?
   
 8. petarn

  petarn BlackBerry Модератор

  Член од:
  12 авг 2008
  Мислења:
  266
  Допаѓања:
  42
  Поени од трофеи:
  28
  Најверојатно сите што го користат серверот кој е down.

  UPDATE: Проблемот е решен
   

Сподели преку: