Проблеми при Флешување на k770i

Дискусија во форумот 'Туторијали и модување' започната од alek14, 10 мај 2010.

 1. alek14

  alek14 Нов член

  Член од:
  27 фев 2010
  Мислења:
  12
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  0
  Хе хе ок инаце се појави проблем односно при гасенје на Фар Програмот и ставање на тема флаш тема свф фајлот се губи:S
   
 2. alek14

  alek14 Нов член

  Член од:
  27 фев 2010
  Мислења:
  12
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  0
  ГО средив ке написам туторијал за оваа ствар посветен на сите со имаат к770i
   
 3. torrent

  torrent Модератор

  Член од:
  30 мај 2008
  Мислења:
  1.135
  Допаѓања:
  86
  Поени од трофеи:
  48
  Телефон:
  i9505
  РОМ/Верзија:
  Lineage OS 16
  да погодам, си заборавил да се вратиш скроз назад и да излезиш од фалјсистемот(она шо прашува are you sure) :D
   
 4. alek14

  alek14 Нов член

  Член од:
  27 фев 2010
  Мислења:
  12
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  0
  Да да али разлеав некој туторијал ии сватив :):oops:
   
 5. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.485
  Допаѓања:
  2.973
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  Не и само к770, истиот туториал ќе послужи на сите што се од таа платформа со тој CID (најверојатно CID53)

  ориентационо тоа се моделите К550, k530, к770, к800, к790, к810, w850, w610, w660, t650, z710, w880, w888, w660 и многу други.
   
 6. Xperia X8

  Xperia X8 Нов член

  Член од:
  6 мај 2012
  Мислења:
  2
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  ајде шо напрај со туторијалот остаревме више :!!!:
   

Сподели преку: