Проблеми при Флешување на k770i

Дискусија во форумот 'Туторијали и модување' започната од alek14, 10 мај 2010.

 1. alek14

  alek14 Нов член

  Член од:
  27 фев 2010
  Мислења:
  12
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  0
  Знаци вака при првата проба да флешувам k770i не беше успешно ии се отказав па сеа ке барам спас тука!

  Програм кој употребував: XS++

  Имам уште еден пост за ова ноо не добив одговор односно ми предлозија програма која не ја разбирам FarMenager!
  Има ли некој што ке сака и мозе да ми помогне?

  Поздрав!:respekt:
   
 2. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.485
  Допаѓања:
  2.973
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  Кој CID ти е телефонот?
  53ката не е подржан со XS++ само JDflasher ;)
   
  На Jaska и alek14 им се допаѓа ова.
 3. alek14

  alek14 Нов член

  Член од:
  27 фев 2010
  Мислења:
  12
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  0
  Фала бро ке се обидам да ставам ако не успеам ке барам хелп пак:D
   
 4. DualCore

  DualCore Познат Член

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  3.748
  Допаѓања:
  35
  Поени од трофеи:
  78
  Тука имаш некое туторијалче за користење на Far Manager + JDFlasher кој можеш да го симнеш од овде.
   
  На alek14 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. alek14

  alek14 Нов член

  Член од:
  27 фев 2010
  Мислења:
  12
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  0
  Ете проблем како и што очекував кабелот ми е DCU-65 a JDfalsher подржува само DCU-60 хелп?
   
 6. DualCore

  DualCore Познат Член

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  3.748
  Допаѓања:
  35
  Поени од трофеи:
  78
  Не сака да го конектира со дку-65?
  Мислам дека не би требало да има проблем :Ахам:
   
 7. alek14

  alek14 Нов член

  Член од:
  27 фев 2010
  Мислења:
  12
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  0
  ЕВЕ ГО ЗАПАЛИ !!
   
 8. DualCore

  DualCore Познат Член

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  3.748
  Допаѓања:
  35
  Поени од трофеи:
  78
  Аирлија! =)
   
 9. alek14

  alek14 Нов член

  Член од:
  27 фев 2010
  Мислења:
  12
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  0
  ФАЛА ВИ МНОГУ!
   
 10. Jane

  Jane Aдминистратор

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  18.512
  Допаѓања:
  1.774
  Поени од трофеи:
  358
  Гаси капс лок. Не е пријатно кога те читаме. Имам чуство дека ни се дереш.
   

Сподели преку: