Препорака за ром

Дискусија во форумот 'LG Nexus 4 E960' започната од zokimk, 24 мај 2013.

 1. zokimk

  zokimk Искусен член

  Член од:
  25 мар 2012
  Мислења:
  1.821
  Допаѓања:
  1.712
  Поени од трофеи:
  178
  Се решив да го рутирам Нексус-от и да пробам некој кастом ром.
  Дајте препорака некоја од искуство. За CM знам има RC верзија. Некој друг што мислите дека вреди да се проба...?
   
 2. BokUre

  BokUre GSM master

  Член од:
  18 јан 2009
  Мислења:
  11.750
  Допаѓања:
  6.010
  Поени од трофеи:
  358
  параноандроид или ксилон.


  Sent from my iPhone 5 using Tapatalk 2
   
  На zokimk му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Hagar

  Hagar Активен Член

  Член од:
  17 мај 2013
  Мислења:
  127
  Допаѓања:
  100
  Поени од трофеи:
  43
  +1

  Јас сеуште сум сток. Терам и со сток кернел, па после ќе тестирам. Франко кернел дефинитивно ми дава подобра батерија (иако еве на оригиналнава ден и пол, вклучен 3Г нонстоп, ВиФи низ дома и 3 часа ScreenOnTime).
   
  На BokUre му/ѝ се допаѓа ова.
 4. zokimk

  zokimk Искусен член

  Член од:
  25 мар 2012
  Мислења:
  1.821
  Допаѓања:
  1.712
  Поени од трофеи:
  178
  Абе супер е сток, еден ден со малтретирање ми трае и никакви крашови, глупости.
  Него викам доста беше на сток, да пробам некое ромче, ЦМ, ПА...други кернели, подобрен дисплеј/бои...плус интересни функции...:).
   
 5. BokUre

  BokUre GSM master

  Член од:
  18 јан 2009
  Мислења:
  11.750
  Допаѓања:
  6.010
  Поени од трофеи:
  358
  епа ксилон тогаш пробај го. мислам дека беше комбинација со апкп, цм.... со ванила.


  Sent from my iPhone 5 using Tapatalk 2
   
 6. dragilook

  dragilook Активен Член

  Член од:
  16 јан 2009
  Мислења:
  170
  Допаѓања:
  64
  Поени од трофеи:
  28
  paranoid android the best
   
 7. Misko6000

  Misko6000 Искусен член

  Член од:
  31 дек 2008
  Мислења:
  1.650
  Допаѓања:
  1.255
  Поени од трофеи:
  178
  РОМ/Верзија:
  MIUI Weekly 6.9.15
  Amdi Bajram
   
 8. BokUre

  BokUre GSM master

  Член од:
  18 јан 2009
  Мислења:
  11.750
  Допаѓања:
  6.010
  Поени од трофеи:
  358
  аааа тој со кока кола што е кернел :) закон е :)


  Sent from my iPhone 5 using Tapatalk 2
   
  На Misko6000 и El_Makedonero им се допаѓа ова.
 9. zokimk

  zokimk Искусен член

  Член од:
  25 мар 2012
  Мислења:
  1.821
  Допаѓања:
  1.712
  Поени од трофеи:
  178
  Дај линк :)
   
  На Misko6000 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. OLI-HAUG

  OLI-HAUG Nokia 3310 FTW

  Член од:
  18 фев 2013
  Мислења:
  7.174
  Допаѓања:
  5.499
  Поени од трофеи:
  258
  ИСкрено само цианоген , јас ги имав сите ама подршка најдобра имаш од ЦМ... и најстабилно ми работеше..А посебно имав топ батерија...Сега во моментот имаш RC 2 уште подобро...
  http://get.cm/?device=mako&type=RC
  позз
   
  На zokimk му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: