Препорака за нов лаптоп

Дискусија во форумот 'Хардвер' започната од христијан, 26 мар 2015.

 1. христијан

  христијан GSM master

  Член од:
  16 сеп 2008
  Мислења:
  4.137
  Допаѓања:
  2.396
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 6s
  РОМ/Верзија:
  Најново
  Дајте некоја препорака за нов лаптоп до некои си 20тина илјади денари... Не ми е битна марка којзнае колку, да има некои просечни перформанси.. :)
   
 2. stefan_mkd

  stefan_mkd GSM master

  Член од:
  12 дек 2008
  Мислења:
  4.119
  Допаѓања:
  2.015
  Поени од трофеи:
  208
  За таа цена, што и да земеш исто ти се фаќа. Сите имаат ист хардвер. Глеј на око што ти фаќа мерак.

  Веќе за 23-25 имаш подобра конкуренција. Па тоа би ти го дал како совет :)
   
  На OLI-HAUG и kirev им се допаѓа ова.
 3. vonuzu

  vonuzu Модератор

  Член од:
  18 окт 2009
  Мислења:
  4.313
  Допаѓања:
  2.025
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Xiaomi Redmi Note 3
  РОМ/Верзија:
  MIUI8 by xiaomi.eu
  Гледај да има најмалку 4гб рам. Другото не е и толку важно.. Златен Тошиба се продаде за мислам 16000 овде на форумот.

  Live Long And Prosper
   
 4. torrent

  torrent Модератор

  Член од:
  30 мај 2008
  Мислења:
  1.135
  Допаѓања:
  86
  Поени од трофеи:
  48
  Телефон:
  i9505
  РОМ/Верзија:
  Lineage OS 16
  јас би го зел тој што има најмногу гаранција.
   
 5. Bumblebee

  Bumblebee Администратор®

  Член од:
  3 јан 2012
  Мислења:
  7.073
  Допаѓања:
  6.334
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  iPhone 6s
  Да земеш некој 16-17 илјади другите пари за ссд да си ги дадеш?
   
  На OLI-HAUG му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Alumen :)

  Alumen :) Активен Член

  Член од:
  8 апр 2012
  Мислења:
  459
  Допаѓања:
  116
  Поени од трофеи:
  43
  Телефон:
  Huawei Ascend P7
  РОМ/Верзија:
  4.4.2/EMUI 3.0
  Исто и јас ова ти го предлагам. На таа цена перформансите се горе-долу исти, вака добиваш повеќе со ССД-то.
   
 7. vonuzu

  vonuzu Модератор

  Член од:
  18 окт 2009
  Мислења:
  4.313
  Допаѓања:
  2.025
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Xiaomi Redmi Note 3
  РОМ/Верзија:
  MIUI8 by xiaomi.eu
  Оф топик.

  Брат жив си бил, те нема одамна..

  Live Long And Prosper
   
  На vlatko.donev му/ѝ се допаѓа ова.
 8. torrent

  torrent Модератор

  Член од:
  30 мај 2008
  Мислења:
  1.135
  Допаѓања:
  86
  Поени од трофеи:
  48
  Телефон:
  i9505
  РОМ/Верзија:
  Lineage OS 16
  тука сум, само повеќе читам одколку што пишувам
   
  На vonuzu му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Tomekk

  Tomekk Познат Член

  Член од:
  29 авг 2009
  Мислења:
  486
  Допаѓања:
  291
  Поени од трофеи:
  63
  Телефон:
  Alcatel Idol 3 5.5
  РОМ/Верзија:
  AOSP Extended 7.1.2
  Било кој со i3 процесор и 4gb рам меморија, и гледај кој има подолга гаранција.
   
 10. hajlender

  hajlender Член

  Член од:
  20 апр 2008
  Мислења:
  416
  Допаѓања:
  24
  Поени од трофеи:
  18
  Моментално најмногу ти се исплати Асус, даваат ненормално добра гаранција, разгледај во сет и амц они се главни увозници
   

Сподели преку: