Предлози

Дискусија во форумот 'GSM Macedonia' започната од Ивана, 12 мар 2008.

?

Кој е...

Анкетата е затворена 19 јун 2011.
 1. да има англиски дел

  5 гласови
  38,5%
 2. да нема англиски дел

  8 гласови
  61,5%
 1. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.497
  Допаѓања:
  2.978
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  Така беше пред неколку години и верувај, грдо беше Алкател на прво место :)
  Сепак ако се сложат уште 5 луѓе - демократски форум сме и покрај тоа што сите сме еднакви, ама ние сме поеднакви од другите [цитат од еден диктатор] :) ќе ви ја исполнам желбата.
   
 2. krale

  krale GSM master

  Член од:
  6 мар 2011
  Мислења:
  15.059
  Допаѓања:
  9.142
  Поени од трофеи:
  358
  Не мора да е по азбучен. Дадов три можни критериуми, а не знам кој е критериумот сега? Баш би сакал да чујам.

  Јас лично би го тргнал скрос подфорумот за Алкател. Па и тој за Сименс и за Панасоник. Сите заедно имаат 130 теми отворено. Тие треба да одат во ОСТАНАТИ.

  Свој подфорумот заслужуваат само 8 компании: Нокиа, ХТЦ, Самуснг, Сони Ериксон, Епл, Моторола, Блекбери и ЛГ.
   
  На GoRRaN му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Jane

  Jane Aдминистратор

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  18.512
  Допаѓања:
  1.774
  Поени од трофеи:
  358
  Ептен сум на врата, вечер кога ќе дојдам после диско ако сум во состојба ќе средам се, ако не нека остане за сабалје:)
   
 4. Jane

  Jane Aдминистратор

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  18.512
  Допаѓања:
  1.774
  Поени од трофеи:
  358
  Еве ги промените кои ги направив.

  Апликации, игри и туторијали за Android
  iOS апликации, игри и туторијали

  Panasonic, Philips и Sagem -> префрлен како подфорум во Останати
  Alcatel -> префрлен како подфорум во Останати
  Siemens и Benq-Siemens -> префрлен како подфорум во Останати

  Е сега незнам дали Самсунг да го кренам над Сони Ериксон, како и ХТЦ да го кренам исто погоре да дојде вака:

  Нокиа, Епл, Самсунг, ХТЦ, Сони Ериксон, Блекбери, ЛГ, Моторола, Кинески телефони, Останати брендови, Дополнителна опрема.

  Можеби и Останати брендови би било убаво да дојде над Кинески телефони?
   
 5. krale

  krale GSM master

  Член од:
  6 мар 2011
  Мислења:
  15.059
  Допаѓања:
  9.142
  Поени од трофеи:
  358
  Дополнителна опрема - дали има потреба за ваков подфорум? Ако се работи за дополнителна опрема за нокиа, тоа е во тој подфорум опфатено. Исто и за другите брендови.

  Иначе редоследот ти има смисла веќе вака. Иако јас би ја спуштил нокиа под ХТЦ. :)
   
 6. Jane

  Jane Aдминистратор

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  18.512
  Допаѓања:
  1.774
  Поени од трофеи:
  358
  Apple први? :) ќе видиш што ќе настане и со темава ако се одобри тоа :pos: Одма ќе не бојкотираат:) хаха се шалам, ипак нека седи Нокиа најгоре, не е страшно. Меѓу полуписмениот народ сеуште постои само Нокиа, башка очекувам камбек со Windows Phone 7:)
   
 7. krale

  krale GSM master

  Член од:
  6 мар 2011
  Мислења:
  15.059
  Допаѓања:
  9.142
  Поени од трофеи:
  358
  Еве ти мој предлог: Samsung, Apple, HTC, Nokia, Blackberry, Sony Ericsson, Motorоla, LG. Редоследот е прилично точен по број на продадени смартфони - а тоа е иднината.

  Како и да направиш, нема да згрешиш.
   
 8. Jane

  Jane Aдминистратор

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  18.512
  Допаѓања:
  1.774
  Поени од трофеи:
  358
  Готово ги средив више, мачно е да си играм со бројките.:) Редоследот е овој.

  Нокиа, Епл, Самсунг, ХТЦ, Сони Ериксон, Блекбери, ЛГ, Моторола, Останати брендови, Кинески телефони, Дополнителна опрема.
   
  На GoRRaN му/ѝ се допаѓа ова.
 9. GoRRaN

  GoRRaN Allmighty модератор

  Член од:
  24 окт 2008
  Мислења:
  4.751
  Допаѓања:
  2.066
  Поени од трофеи:
  208
  Јане, Бошко

  Имам предлог еден :)
  има ли шанси да им се дадат на сите корсници пермиси САМО за темата која ја отвараат? за да можат на пример ако сакаат да дополнуваат нешто во првиот пост...или слично? ама не и да бришат туѓи пост-ови
   
 10. TIM Elektronik

  TIM Elektronik Dess Encrypted

  Член од:
  25 фев 2008
  Мислења:
  2.459
  Допаѓања:
  954
  Поени од трофеи:
  208
  Ама не прајте сеа циркузи од форумов:!!!:!Не знам за полуписмените ама ние писмените се владееме по азбучен ред.Нема тука овој оној,ако треба да стои Apple прв тогаш нека стои,впрочем како и на секој форум што стои а каде системските единици се по азбучен ред.И нормално дека Самсунг треба да е над Ериксон.......логички нели??
  --- надополнето: Sep 6, 2011 6:10 AM ---
  Не може јебига......
   

Сподели преку: