Предложување и гласање за нови модератори

Дискусија во форумот 'GSM Macedonia' започната од Bumblebee, 24 окт 2014.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. Bumblebee

  Bumblebee Администратор®

  Член од:
  3 јан 2012
  Мислења:
  7.073
  Допаѓања:
  6.334
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  iPhone 6s
  Ок ке се отвори форум за офтопик, али секако без навреди и сл, ке има и правила, ако се прекршуваат се ке се санкционира.
   
 2. MacedonianBoy

  MacedonianBoy Познат Член

  Член од:
  21 ное 2012
  Мислења:
  2.059
  Допаѓања:
  702
  Поени од трофеи:
  143
  Телефон:
  iPhone 8 Plus
  ^да се врати делот за огласи
   
  На RagingDemon му/ѝ се допаѓа ова.
 3. krale

  krale GSM master

  Член од:
  6 мар 2011
  Мислења:
  15.059
  Допаѓања:
  9.142
  Поени од трофеи:
  358
  Мислам дека за Windows Phone има само ЕДЕН можен кандидат (сите го знаеме да не се лажеме хаха).
   
  На Bumblebee, MacedonianBoy и haCk0r им се допаѓа ова.
 4. Cakii

  Cakii Супер Модератор

  Член од:
  20 фев 2011
  Мислења:
  739
  Допаѓања:
  1.419
  Поени од трофеи:
  158
  Телефон:
  Galaxy S7 Edge
  РОМ/Верзија:
  Android 6.0.1
  Тоа највеќе фали..
   
  На CeeTour и RagingDemon им се допаѓа ова.
 5. RagingDemon

  RagingDemon 20h SOT

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  4.050
  Допаѓања:
  4.316
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Nexus Master Race
  РОМ/Верзија:
  OP5, Android Pie

  Да, би било добро да се врати делот за огласи. Вака реално на порталот огласите ако ги отворам еднаш во 2 недели арно ќе биде, а и гледам на 10 дена ако некој стави 1 оглас премија е тоа. Претходно беше мноооогу подобро кога огласите беа на форумот.
   
 6. stefan_mkd

  stefan_mkd GSM master

  Член од:
  12 дек 2008
  Мислења:
  4.119
  Допаѓања:
  2.015
  Поени од трофеи:
  208
  Гледам се покрена мала инцијиатива. Има доста одзив за модератори, кафана велам да си организирате пред било какви избори. Друго е муабет во живо а друго е на монитор.

  А собиранка една може да има. Да се живне малку форумов
   
  На krale и Bumblebee им се допаѓа ова.
 7. krale

  krale GSM master

  Член од:
  6 мар 2011
  Мислења:
  15.059
  Допаѓања:
  9.142
  Поени од трофеи:
  358
  Aбе за тебе ми е јасно дека си исфрустриран од крале, ти се чита на чело. :)

  Али не можам тука да ти помогнаммммм...
   
 8. Bumblebee

  Bumblebee Администратор®

  Член од:
  3 јан 2012
  Мислења:
  7.073
  Допаѓања:
  6.334
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  iPhone 6s
  Еве порано бокуре се ангажираше за собиранки..

  Некој сега кој сака нека отвори тема ајде... :D
   
 9. RagingDemon

  RagingDemon 20h SOT

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  4.050
  Допаѓања:
  4.316
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Nexus Master Race
  РОМ/Верзија:
  OP5, Android Pie
  Ако нема некој друг може ајде.
   
  На OLI-HAUG и CeeTour им се допаѓа ова.
 10. Bumblebee

  Bumblebee Администратор®

  Член од:
  3 јан 2012
  Мислења:
  7.073
  Допаѓања:
  6.334
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  iPhone 6s
  Ништо Cakii прв ми пиша и се нафати за таму го сменив..
   
  На RagingDemon му/ѝ се допаѓа ова.
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели преку: