Предложување и гласање за нови модератори

Дискусија во форумот 'GSM Macedonia' започната од Bumblebee, 24 окт 2014.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. Bumblebee

  Bumblebee Администратор®

  Член од:
  3 јан 2012
  Мислења:
  7.073
  Допаѓања:
  6.334
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  iPhone 6s
  Обавезно, првин да средиме со администрација.
   
 2. haCk0r

  haCk0r GSM master

  Член од:
  11 сеп 2014
  Мислења:
  2.389
  Допаѓања:
  2.051
  Поени од трофеи:
  208
  Да се заблагодарам на довербата која ми е пружена ке ги почитувам првилата на модерирање ке бидам со сите членови ист нема да примам мито и слично :)
   
  zokimk, vonuzu, RagingDemon и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 3. Effendi

  Effendi Искусен член

  Член од:
  23 дек 2010
  Мислења:
  746
  Допаѓања:
  848
  Поени од трофеи:
  158
  Малку членови се,а веднаш за пријавување за модератори се појавија Х членови дури од други форуми! Ќе дојди работава,еден член еден модератор. Абе NSA не ни е рамна,има да се следи секој потег.Ела некој нека не стави запирка при набројување,или нека пиши “nemam kirilica“, БАН! Море не само бан туку и ќе подари на членовите 2-3 сликички од панини најтешко што се паѓаат.

  Шала на страна, на форумот му требаат членови.Едно време ја, Gajche, vonuzu и goth50 се размуабетивме на една тема,секој ден имав по 20 нотификации.И тоа е активност,значи не излегуваат секој ден телефони за рецензија.
  Према мене,а сериозен сум,се гледа по израз,да се отвори подфорум - ДУЕЛ. Е тука, секој ден нека има дуели,на пример
  АЈФОН 6 vs Nokia Lumia 1500и кусурот.
  Па,кој има челична тастатура,бујрум.Дури и да изгласаме победник!
  На пример, Крале се караше со Оли хауг (ова замислен натпревар) и Оли Хауг победи и докажа со факти од википедија,рецензии од јутуб и километарски постови дека нокиа е подобра.

  Да бидиме реални, џабе се банирања.Некој има поостар тон,некој помек.Али никогаш нема да ги снема тие двобои меѓу телефоните. Еве јас едно искуство ќе пренесам, член сум исто на форуми за акваристика, и на наш и на странски.Таму се караат “мојата риба е поголема од твојата“. Двобои дека Дискусот е подобра риба од Скаларот. Овие се ретро овие во мода.Да се фати човек за глава. Неќам ни да замислам што се случува на сточарските форуми чија крава дава повеќе млеко.
  Мочај се во форумот кај што нема еден барем да скини живци и да испцуе се живо и диво во ејпл и ќе благословува што се родил во ерата на андроид/виндоус и слично.

  Со отворањето на подфорум дуел,ќе се намалат досадните расправии на теми кај што наместо рецензија гледаме пукање.
   
  На OLI-HAUG му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Ace

  Ace Администратop

  Член од:
  27 дек 2008
  Мислења:
  530
  Допаѓања:
  599
  Поени од трофеи:
  93
  Телефон:
  iPhone 6s
  Со среќа друже.
  Да ти дадам 500-тка да не ме чепкаш мене? :D :D
   
 5. Bumblebee

  Bumblebee Администратор®

  Член од:
  3 јан 2012
  Мислења:
  7.073
  Допаѓања:
  6.334
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  iPhone 6s
  Некој доброволец за подфорите андроид,виндоус пхоне, компјутери и технологија?

  Значи уште тројца, редовни кои ке бидат и ке го средуваат форумот, да се разбираат од темите пред се, постираат новости и сл?
  --- надополнето: 24 октомври 2014 во 16:24 ---
  Не ни е целта да ги банираме членовите, да се доведе до вред форумот пред се... ако некој претерува нормално ке биде санкциониран..

  Иначе интересна идеа
   
  Изменето од модератор: 25 јан 2015
  На haCk0r му/ѝ се допаѓа ова.
 6. haCk0r

  haCk0r GSM master

  Член од:
  11 сеп 2014
  Мислења:
  2.389
  Допаѓања:
  2.051
  Поени од трофеи:
  208
  И ја би сакал да има една тема како вид на боречки клуб и таму да се испукаме сите крале, гајче, демон,оли така ке се намали офтопикот на темите и ке си биде се порврзано на темата, на пример денеска крале ке сака да отиде малце оф топик одма го телепортираме во подфорум боречки клуб па со оли ако сакаат и нека се колат :)
   
 7. Bumblebee

  Bumblebee Администратор®

  Член од:
  3 јан 2012
  Мислења:
  7.073
  Допаѓања:
  6.334
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  iPhone 6s
  Демон, дали сакаш да си модератор во подфорумот за андроид?
   
 8. Cakii

  Cakii Супер Модератор

  Член од:
  20 фев 2011
  Мислења:
  739
  Допаѓања:
  1.419
  Поени од трофеи:
  158
  Телефон:
  Galaxy S7 Edge
  РОМ/Верзија:
  Android 6.0.1
  Може да се направи таков подфорум,а идеите за тој подфорум да ги црпиме по другите теми..Примерно еве во темата за Мајкрософт се закачивме за AppStore vs Google Play Store и одма модератор да отвори тема за компарација на тие AppStore и Google Play Store и таму да се префрли све,па така ем ќе можеме таму да се докажуваме,ем Мајкрософт темата нема да биде полна со офф-топик мислења..Истите компарации се појавија и во Ноте 4 темата,Ајфон 6 темата,Нексус 6 темата..Така да може тие да се префрлаат на друго место како места за расправии и споредувања,а првичните теми нема да имаат офф-топик повторно..
   
 9. Effendi

  Effendi Искусен член

  Член од:
  23 дек 2010
  Мислења:
  746
  Допаѓања:
  848
  Поени од трофеи:
  158
  Aj веќе ко даваме предлози,значи ова со “Боречки клуб“ брка работа и тоа како.
  Ако сака некој да прочита рецензија на некој нов телефон,ќе наиде на мислења како “не чини,чини,брат ми има таков“ а сто пати подобро е да се даваат коментари ако темата е Ајфон 6, нека има коментари, толку батерија толку процесор,рецензии слики искуства и сл.

  Подфорумите да се поделат на неколку категории, три би биле доволни према мене.
  Пример - Samsung
  Samsung - Новости и рецензии
  Samsung - Прашања и помош
  Samsung - Искуства,давам недавам,продавам менувам.

  Така ќе се среди малце од малце хаосот.
  Во дуелите,отворете ги сите “hot topics“ каде што се правеле дуели, Ајфон,самсунзи виндоуси и...let the games begin.
   
  На MacedonianBoy му/ѝ се допаѓа ова.
 10. RagingDemon

  RagingDemon 20h SOT

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  4.050
  Допаѓања:
  4.316
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Nexus Master Race
  РОМ/Верзија:
  OP5, Android Pie
  Какви админи, ја би те банирал истата секунда кога нареден пат ќе направиш нешто слично на тоа што го направи преска (и милијарда пати претходно), ќе тролаш, ќе не правиш будали и ќе бараш книги во андроид апликации па уште и ќе велиш дека тоа е реално, а ние не сме реални. :Хитлер:
   
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели преку: