Предложување и гласање за нови модератори

Дискусија во форумот 'GSM Macedonia' започната од Bumblebee, 24 окт 2014.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. CeeTour

  CeeTour Гостин

  Не може бе супер модератор да се препуцава, на самсунг тема, а кога има епл тема да брише мислења. Еднаш веќе на @Bumblebee му кажав. Форумов не е детска градинка. Нека превземат чекори.
   
  На dino_bt му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Bumblebee

  Bumblebee Администратор®

  Член од:
  3 јан 2012
  Мислења:
  7.073
  Допаѓања:
  6.334
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  iPhone 6s
  Зашто, што е работата?

  Sent from my MI 4W
   
 3. dino_bt

  dino_bt Искусен член

  Член од:
  30 дек 2011
  Мислења:
  743
  Допаѓања:
  805
  Поени од трофеи:
  158
  Абе кажи го на име христијанчо наш и очеквај бришење на постот.
   
  На RagingDemon му/ѝ се допаѓа ова.
 4. KakoDaNe

  KakoDaNe Искусен член

  Член од:
  27 јан 2013
  Мислења:
  807
  Допаѓања:
  746
  Поени од трофеи:
  158
  Телефон:
  Iphone 6s 16g Gray
  РОМ/Верзија:
  9.0.2
  СаНсуНг с6 темата забега
   
 5. dino_bt

  dino_bt Искусен член

  Член од:
  30 дек 2011
  Мислења:
  743
  Допаѓања:
  805
  Поени од трофеи:
  158
  Работата накратко е шо фан на некоја платформа наможи да е одговорен во теми од друга платформа.
  Прост пример еве клај ма мене за модератор на епл теми и ќе видиш за кратко шо е работата
   
 6. KakoDaNe

  KakoDaNe Искусен член

  Член од:
  27 јан 2013
  Мислења:
  807
  Допаѓања:
  746
  Поени од трофеи:
  158
  Телефон:
  Iphone 6s 16g Gray
  РОМ/Верзија:
  9.0.2
  ^
  Доста бе Дино само плачиш од ко памтам дај олабај малце не е на татко ти самсунг или апле
   
  На Noc 32 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. христијан

  христијан GSM master

  Член од:
  16 сеп 2008
  Мислења:
  4.137
  Допаѓања:
  2.395
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 6s
  РОМ/Верзија:
  Најново
  Незнам за кои мислења се плаче тука, ама јас не сум избришал ничие мислење на епл теми, единствени мислења што сум и избришал се во темата за Windows таблет, вчера, меѓу кои и 3 мои поста. :)

  А со оглед на експертите кои се активни членови на форумов, неможе да има дискусија каква што сите сакате да има, едноставно немаме членови што имаат знаење, многу ретко, 1-2ца.. Така да ако сакате не препуцавање и убава дискусија, пишете нешто корисно, а не само да се жалите, како цела држава што се жали од нешто цел живот.

  До пред недела - две немав постнато ни еден пост на форум, само чистев, ден не помина без препуцавање, пак јас да не бев крив? Вака барем и ја ќе се расправам на тема епл против други, интересно ќе ни биде.

  Ако надлежните сметаат дека не вршам работа, нека ме тргнат од модератор, станете вие модератори што се жалите тука, пошто сите сте ПОЗНАТИ членови, па средете го форумот да ве видам. :)

  @dino_bt , ти треба да си баниран 10 пати до сега затоа што немаш основна култура кога дискутираш со некој. :)
   
 8. haCk0r

  haCk0r GSM master

  Член од:
  11 сеп 2014
  Мислења:
  2.389
  Допаѓања:
  2.051
  Поени од трофеи:
  208
  Таман е таман, нормално е да има малце натегање редовно следам и нема пцовки ништо страшно нормално сите членови да си прават муабет да го споредуваат с6 со ајфон 6 и слично затоа и не бришам ако почнам да бришам ке заумре темата, поздрав и со почит


  Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
   
  На Ilija и dino_bt им се допаѓа ова.
 9. dino_bt

  dino_bt Искусен член

  Член од:
  30 дек 2011
  Мислења:
  743
  Допаѓања:
  805
  Поени од трофеи:
  158
  Ич не е проблемот во натегања и препукувања туку во она шо го напиша Cee Tour
  " Не може бе супер модератор да се препуцава, на самсунг тема, а кога има епл тема да брише мислења. Еднаш веќе на @Bumblebee му кажав. Форумов не е детска градинка. Нека превземат чекори.<br/>"

  Проблем е кога на дотичниот модератор ќе му ги чукниш фактите дека не е во право, бриши 10 мислења наназад и нема трага од дискусијата каде испаднал магаре, место да ја остави па можи и некој друг ќе научи нешто од фактите.
   
  На RagingDemon и haCk0r им се допаѓа ова.
 10. Cakii

  Cakii Супер Модератор

  Член од:
  20 фев 2011
  Мислења:
  739
  Допаѓања:
  1.419
  Поени од трофеи:
  158
  Телефон:
  Galaxy S7 Edge
  РОМ/Верзија:
  Android 6.0.1
  Луѓе незнам што толку се жалите..Како прво морам да застанам во одбрана на Христијан бидејќи не видов ниедно мислење избришано во темава..Не се бришат коментари само на одредени членови не зборете безвезе..Ако некаде се отиде предалеку се бришат сите мислења и не се бришат само мислењата на тие што се за Самсунг или на тие што се за Епл..

  Следно како што кажа @haCk0r нормално е да има препукувања кој телефон е подобар и секој да си го каже своето мислење..Многу пати кажав пак ќе кажам..Форум е мора да има спротиставени мислења..Ако чекаме да пишуваат членови кои го купиле телефонот тогаш темата за С6 сеуште ќе немаше ниедно мислење..Не е логично да неможе никој да коментира без да го види телефонот како што пишуваат некои членови дека би требало да биде..

  Некогаш ако се забега со оф-топик нормално е да се избришат мислења кога се врти муабетот во круг цело време..
  Пак како што кажа @haCk0r нема ни пцуење нити навреди така да кога е све во своја граница може да се толерира..

  @dino_bt јас како модератор можам да гледам што е избришано и не гледам никаде,а поготово не денес дека некои мислења се избришани,а мислења на Епл фанови оставени..Нити пак Христијан избришал нешто..Не зборете на памет и не го напаѓајте безвезе..Може и ја да сум избришал и било кој друг модератор ако мислел дека потребно е некое мислење да се избрише..
  Стварно незнам што рипнавте,кога реално не е така..

  Бидете поздравени и малце олабавете,увек имало спротиставени мислења и тоа е тоа :)
   
  Noc 32, Ilija, Dzepar и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели преку: