Предложување и гласање за нови модератори

Дискусија во форумот 'GSM Macedonia' започната од Bumblebee, 24 окт 2014.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
  1. CeeTour

CeeTour Гостин

Не може бе супер модератор да се препуцава, на самсунг тема, а кога има епл тема да брише мислења. Еднаш веќе на @Bumblebee му кажав. Форумов не е детска градинка. Нека превземат чекори.

На dino_bt му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Bumblebee

Bumblebee Администратор®

Член од:
    3 јан 2012
    Мислења:
    7.242
    Допаѓања:
    6.450
    Поени од трофеи:
    258
    Телефон:
    iPhone 6s
    Зашто, што е работата?

Sent from my MI 4W

3. dino_bt

dino_bt Искусен член

Член од:
    30 дек 2011
    Мислења:
    759
    Допаѓања:
    820
    Поени од трофеи:
    158
    Абе кажи го на име христијанчо наш и очеквај бришење на постот.

На RagingDemon му/ѝ се допаѓа ова.
  4. KakoDaNe

KakoDaNe Искусен член

Член од:
    27 јан 2013
    Мислења:
    823
    Допаѓања:
    757
    Поени од трофеи:
    158
    Телефон:
    Iphone 6s 16g Gray
    РОМ/Верзија:
    9.0.2
    СаНсуНг с6 темата забега

5. dino_bt

dino_bt Искусен член

Член од:
    30 дек 2011
    Мислења:
    759
    Допаѓања:
    820
    Поени од трофеи:
    158
    Работата накратко е шо фан на некоја платформа наможи да е одговорен во теми од друга платформа.
    Прост пример еве клај ма мене за модератор на епл теми и ќе видиш за кратко шо е работата

6. KakoDaNe

KakoDaNe Искусен член

Член од:
    27 јан 2013
    Мислења:
    823
    Допаѓања:
    757
    Поени од трофеи:
    158
    Телефон:
    Iphone 6s 16g Gray
    РОМ/Верзија:
    9.0.2
    ^
    Доста бе Дино само плачиш од ко памтам дај олабај малце не е на татко ти самсунг или апле

На Noc 32 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. христијан

христијан GSM master

Член од:
    16 сеп 2008
    Мислења:
    4.142
    Допаѓања:
    2.396
    Поени од трофеи:
    208
    Телефон:
    iPhone 6s
    РОМ/Верзија:
    Најново
    Незнам за кои мислења се плаче тука, ама јас не сум избришал ничие мислење на епл теми, единствени мислења што сум и избришал се во темата за Windows таблет, вчера, меѓу кои и 3 мои поста. :)

А со оглед на експертите кои се активни членови на форумов, неможе да има дискусија каква што сите сакате да има, едноставно немаме членови што имаат знаење, многу ретко, 1-2ца.. Така да ако сакате не препуцавање и убава дискусија, пишете нешто корисно, а не само да се жалите, како цела држава што се жали од нешто цел живот.

До пред недела - две немав постнато ни еден пост на форум, само чистев, ден не помина без препуцавање, пак јас да не бев крив? Вака барем и ја ќе се расправам на тема епл против други, интересно ќе ни биде.

Ако надлежните сметаат дека не вршам работа, нека ме тргнат од модератор, станете вие модератори што се жалите тука, пошто сите сте ПОЗНАТИ членови, па средете го форумот да ве видам. :)

@dino_bt , ти треба да си баниран 10 пати до сега затоа што немаш основна култура кога дискутираш со некој. :)

8. haCk0r

haCk0r GSM master

Член од:
    11 сеп 2014
    Мислења:
    2.434
    Допаѓања:
    2.089
    Поени од трофеи:
    208
    Таман е таман, нормално е да има малце натегање редовно следам и нема пцовки ништо страшно нормално сите членови да си прават муабет да го споредуваат с6 со ајфон 6 и слично затоа и не бришам ако почнам да бришам ке заумре темата, поздрав и со почит

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

На Ilija и dino_bt им се допаѓа ова.
  9. dino_bt

dino_bt Искусен член

Член од:
    30 дек 2011
    Мислења:
    759
    Допаѓања:
    820
    Поени од трофеи:
    158
    Ич не е проблемот во натегања и препукувања туку во она шо го напиша Cee Tour
    " Не може бе супер модератор да се препуцава, на самсунг тема, а кога има епл тема да брише мислења. Еднаш веќе на @Bumblebee му кажав. Форумов не е детска градинка. Нека превземат чекори.<br/>"

Проблем е кога на дотичниот модератор ќе му ги чукниш фактите дека не е во право, бриши 10 мислења наназад и нема трага од дискусијата каде испаднал магаре, место да ја остави па можи и некој друг ќе научи нешто од фактите.

На RagingDemon и haCk0r им се допаѓа ова.
  10. Cakii

Cakii Супер Модератор

Член од:
    20 фев 2011
    Мислења:
    742
    Допаѓања:
    1.424
    Поени од трофеи:
    158
    Телефон:
    Galaxy S7 Edge
    РОМ/Верзија:
    Android 6.0.1
    Луѓе незнам што толку се жалите..Како прво морам да застанам во одбрана на Христијан бидејќи не видов ниедно мислење избришано во темава..Не се бришат коментари само на одредени членови не зборете безвезе..Ако некаде се отиде предалеку се бришат сите мислења и не се бришат само мислењата на тие што се за Самсунг или на тие што се за Епл..

Следно како што кажа @haCk0r нормално е да има препукувања кој телефон е подобар и секој да си го каже своето мислење..Многу пати кажав пак ќе кажам..Форум е мора да има спротиставени мислења..Ако чекаме да пишуваат членови кои го купиле телефонот тогаш темата за С6 сеуште ќе немаше ниедно мислење..Не е логично да неможе никој да коментира без да го види телефонот како што пишуваат некои членови дека би требало да биде..

Некогаш ако се забега со оф-топик нормално е да се избришат мислења кога се врти муабетот во круг цело време..
    Пак како што кажа @haCk0r нема ни пцуење нити навреди така да кога е све во своја граница може да се толерира..

@dino_bt јас како модератор можам да гледам што е избришано и не гледам никаде,а поготово не денес дека некои мислења се избришани,а мислења на Епл фанови оставени..Нити пак Христијан избришал нешто..Не зборете на памет и не го напаѓајте безвезе..Може и ја да сум избришал и било кој друг модератор ако мислел дека потребно е некое мислење да се избрише..
    Стварно незнам што рипнавте,кога реално не е така..

Бидете поздравени и малце олабавете,увек имало спротиставени мислења и тоа е тоа :)

Noc 32, Ilija, Dzepar и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели преку: