Предложување и гласање за нови модератори

Дискусија во форумот 'GSM Macedonia' започната од Bumblebee, 24 окт 2014.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. Bumblebee

  Bumblebee Администратор®

  Член од:
  3 јан 2012
  Мислења:
  7.073
  Допаѓања:
  6.334
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  iPhone 6s
  Ајде без офтопик..

  Тоа ке биде едно од новите правила... строго да се почитува темата и без офтопик
   
 2. NeNo-94

  NeNo-94 iModerator

  Член од:
  7 окт 2011
  Мислења:
  1.038
  Допаѓања:
  743
  Поени од трофеи:
  113
  За во врска со огласите мислам дека многу ќе се сложат да се вратат.. Јас мислам да се отвори пак делот со огласи НО со секое отварање на тема за оглас да се има линк до огласот на oglasi.gsm.mk .. Ако нема линк до огласот, ќе ја избришеме темата.. Ова е мое мислење, мој предлог :)
   
  Pane-G, DigitalDreamer, Bumblebee и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 3. tanevski

  tanevski Познат Член

  Член од:
  1 авг 2008
  Мислења:
  598
  Допаѓања:
  290
  Поени од трофеи:
  63
  Член сум на форумов од поодамна и на почетокот кога купив за прв пат андроид телефон секојдневно се обракав за помош на форумов и бев презадоволен на секое мое прашање беше одговорено и добивав помош секогаш кога ми беше потребна. Е сега последниве година или две освен еден член на форумов другите само за препукување им служи. имате целосна подршка за да го заживеете малку форумов тешка задача е тоа ама секоја чест само напред.
   
 4. Alumen :)

  Alumen :) Активен Член

  Член од:
  8 апр 2012
  Мислења:
  459
  Допаѓања:
  116
  Поени од трофеи:
  43
  Телефон:
  Huawei Ascend P7
  РОМ/Верзија:
  4.4.2/EMUI 3.0
  Малце касно ама, ми нема смисла демонов да не е во андроид темите модератор. Другите не ги знам, ама демонов има стварно огромно познавање, штета е да не е.
   
 5. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.497
  Допаѓања:
  2.978
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  Само да ви напоменам дека должност на модераторите освен бришење на теми и мислења, треба да биде и одржување во "живот" на тој под-форум со актуелни теми :) Што значи дека треба да има доволно разбирање околу проблематиката пример доколку се работи за Windows Phone Nokia уреди и да е во тек со настаните, не форсираме истиот момент или ден дека треба да ја пренесе новоста или триковите што излегле, но барем да се во тек останатите членови со основните запознавања околу таа гранка на мобилната технологија.
  --- надополнето: 25 октомври 2014 во 13:39 ---
  btw, поради мала грешка на новиот администратор - можно е исклучување на форумот на одреден период.
   
  Изменето од модератор: 25 јан 2015
  На vonuzu, Pane-G, OLI-HAUG и уште 2 други им се допаѓа ова.
 6. Bumblebee

  Bumblebee Администратор®

  Член од:
  3 јан 2012
  Мислења:
  7.073
  Допаѓања:
  6.334
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  iPhone 6s
  Лапсус јбг, не знаев за вашите дубари :)

  Мада не верувам да се деси нешто, се ке биде ок :)
   
  На vonuzu му/ѝ се допаѓа ова.
 7. GoRRaN

  GoRRaN Allmighty модератор

  Член од:
  24 окт 2008
  Мислења:
  4.751
  Допаѓања:
  2.066
  Поени од трофеи:
  208
  Сепак дојде на мојот муабет од пред година дена, дека неможе форумот да биде само со 2ца администратори (кои и не се замараат ич...Јане си го лади, а Бошко реклама си тера)
  Многу време потрошив на форумот, за колку толку да го доведам во некој ред и изигравав шериф..
   
  На krale, vonuzu, MacedonianBoy и уште 4 други им се допаѓа ова.
 8. vonuzu

  vonuzu Модератор

  Член од:
  18 окт 2009
  Мислења:
  4.312
  Допаѓања:
  2.025
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Xiaomi Redmi Note 3
  РОМ/Верзија:
  MIUI8 by xiaomi.eu
  Јане уште пред 2-3 години истакна дека се откажува од форумот, така да треба и другите кои се нафатиле да бидат админи и сл да работат колку можат.

  Sent from my Note II using Tapatalk
   
  На Gajche му/ѝ се допаѓа ова.
 9. CeeTour

  CeeTour Гостин

  Мора да дојде до измена, некои навистина не заслужуваат да бидат модератори-супер модератори.
   
  На OLI-HAUG му/ѝ се допаѓа ова.
 10. haCk0r

  haCk0r GSM master

  Член од:
  11 сеп 2014
  Мислења:
  2.389
  Допаѓања:
  2.051
  Поени од трофеи:
  208
  Оти што е работава ? Кој те задева

  Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
   
  На OLI-HAUG му/ѝ се допаѓа ова.
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели преку: