Предложување и гласање за нови модератори

Дискусија во форумот 'GSM Macedonia' започната од Bumblebee, 24 окт 2014.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. Bumblebee

  Bumblebee Администратор®

  Член од:
  3 јан 2012
  Мислења:
  7.073
  Допаѓања:
  6.334
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  iPhone 6s
  Секој што има желба и време да помогне е потенцијален кандидат за модератор. Потребно е да имаат знаење поврзано со соодветниот форум секако...

  Задачите на модераторите ќе бидат:

  - Модератор може да биде тој што знае како се однесува на еден форум, што ќе користи соодветен јазик, ќе ги почитува останатите членови и ќе биде пример за другите.
  -Пожелно постар член
  - Да ги средуваат несредените теми кои (не)припаѓаат на соодветно место
  -Да го разбираат да отвараат нови теми за дискусија, нешто ново,актуелно, во соодветниот подфорум
  -Да ги средува сите несредени/неправилни наслови во подфорумите каде што модерира
  (пожелно со кирилични букви да бидат сите, да заличи на нешто, исклучок нешто сепцифично)
  -Да не го запоставува (под)форумот на долг период..

  Почнете со предложување,ке трае неколку дена па ке отворам тема за гласање.

  Исто некој ако има желба нека каже во кој подфорум сака да придонесе и да биде модератор.
  Т.е препорачливо е
   
  На RagingDemon и MacedonianBoy им се допаѓа ова.
 2. MacedonianBoy

  MacedonianBoy Познат Член

  Член од:
  21 ное 2012
  Мислења:
  2.059
  Допаѓања:
  702
  Поени од трофеи:
  143
  Телефон:
  iPhone 8 Plus
  Gajche и христијан добар дечко и доста се разбира :)


  Sent from my iPhone 5 using Tapatalk
   
  На Bumblebee му/ѝ се допаѓа ова.
 3. OLI-HAUG

  OLI-HAUG Nokia 3310 FTW

  Член од:
  18 фев 2013
  Мислења:
  7.174
  Допаѓања:
  5.499
  Поени од трофеи:
  258
  Јас гласам за Гајче, Христијан и Демонот доколку сакаат.
  Edna Nokia
   
 4. STEALTH

  STEALTH Искусен член

  Член од:
  4 фев 2013
  Мислења:
  972
  Допаѓања:
  922
  Поени од трофеи:
  158
  Се пријавувам за

  Мобилни телефони - Општи дискусии, сервис, рецензи

  Еве ја мојата работа на еден друг форум. Од поприлично збркан и заборавен подфорум со секакви наслови, додадени се 2 подподфоруми, како и имињата на многу теми се средени. Активноста е зголемена минимум 3 пати.

  http://forum.kajgana.com/forums/Интернет-и-мрежи.39/

  На истиот форум (Кајгана) сум пријавен и за модератор на Мобилни телефони и телефонија, но бидејќи веќе има постоечки 2-3 модератора таа процедура е на stand-by, се додека не се откаже некој или е неактивен.
   
 5. krale

  krale GSM master

  Член од:
  6 мар 2011
  Мислења:
  15.059
  Допаѓања:
  9.142
  Поени од трофеи:
  358
  Оли бееее... и на ваква тема не можеш да останеш озбилен хаха... Кај го прочита ова на бугарски сајт некој :)

  Мислам од мое име им се извинувам на Гајче и Христијан за горното валкање на нивното име и достоинство хаха... ;)


  Оли_хауг за модератор!
   
 6. vonuzu

  vonuzu Модератор

  Член од:
  18 окт 2009
  Мислења:
  4.313
  Допаѓања:
  2.025
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Xiaomi Redmi Note 3
  РОМ/Верзија:
  MIUI8 by xiaomi.eu
  Торте, Гајче, Тртемрте, и некои од старите кои имаат време.. На пример атом ант е супер..си знае се за навигации.

  Sent from my Note II using Tapatalk
   
 7. Bumblebee

  Bumblebee Администратор®

  Член од:
  3 јан 2012
  Мислења:
  7.073
  Допаѓања:
  6.334
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  iPhone 6s
  Троте и трте мрте се веќе модератори.
   
 8. vonuzu

  vonuzu Модератор

  Член од:
  18 окт 2009
  Мислења:
  4.313
  Допаѓања:
  2.025
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Xiaomi Redmi Note 3
  РОМ/Верзија:
  MIUI8 by xiaomi.eu
  Ти бараш само нови ли? Дека викаш реорганизација, па си мислев се ке е одново.

  Sent from my Note II using Tapatalk
   
 9. OLI-HAUG

  OLI-HAUG Nokia 3310 FTW

  Член од:
  18 фев 2013
  Мислења:
  7.174
  Допаѓања:
  5.499
  Поени од трофеи:
  258
  Сметам дека треба да има од сите страни модератор...секој за различна тема...
  Пример ете Демонот може да биде за андроид...
  А Гајче за цел форум со бумблебе а христијан за Аппле...
  Тоа е мое мислење....
  Еве и ти ако сакаш мене не ми смета ама мислам дека немаш време и затоа...
  Еве и ти си мој предлог...крале!
  Шо да праам не разбирам кинески иначе од таму ке собирам информации :)
  Edna Nokia
   
  На zokimk, Pane-G и RagingDemon им се допаѓа ова.
 10. krale

  krale GSM master

  Член од:
  6 мар 2011
  Мислења:
  15.059
  Допаѓања:
  9.142
  Поени од трофеи:
  358
  Ете ти доволно, затворај темава... Гајче, христијан, стеалт, вонузу, торте и тртемрте. Ако не можат 7 модератори да го средат форумов, нема да можат ни 70.
   
  На zokimk му/ѝ се допаѓа ова.
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели преку: