Предлог за Кинески iPhone

Дискусија во форумот 'Кинески брендирани телефони и копии' започната од bazemak, 16 фев 2010.

 1. bazemak

  bazemak Нов член

  Член од:
  15 окт 2009
  Мислења:
  6
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  До сега имав Apple iphone 1-rst gen или како што популарно го викаат 2G ми падна пред некој ден и ми пукна на страната малку touch - screenot, разгледав по нет за делови се наога ама некако не ми се дава толку пари за да го поправам и сега се мислам каква копија на iphone да си купам да биде добар битно ми е да има wfi да може да се гледа клипови на youtube и да има java подршка, а да не биде многу скап. Ако има некој некој искуство ве молам нека ми предложи кој модел е ?
  може да има и GPS нема да ми смета.
   
 2. K.G

  K.G Модератор

  Член од:
  25 мар 2009
  Мислења:
  1.206
  Допаѓања:
  260
  Поени од трофеи:
  83
  tesko deka ke se zadovolis so kineski iphone, bilo koj da go zemes ke zazalis najpametno ti e da si najdis iphone 2g na staro ili za tie pari da si zemes nekoe drugoo telefonce
   
 3. Torte Mobile

  Torte Mobile Супер Модератор

  Член од:
  5 фев 2008
  Мислења:
  9.866
  Допаѓања:
  3.843
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  Samsung NOTE 8
  Од кинескиот (каков и да е) до оргиналот има светлосни години разлика ... јас би ти препорачал да си најдеш поефтин екран сосе тач или расипан друг било како да си го средиш или па барај друг телефон
   
 4. Jane

  Jane Aдминистратор

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  18.512
  Допаѓања:
  1.774
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон би ти предложил, али не кинески :Чао:
   
 5. Јован

  Јован Познат Член

  Член од:
  2 апр 2008
  Мислења:
  2.926
  Допаѓања:
  169
  Поени од трофеи:
  93
  Глеам на пазар3 еден продава дисплеј за iPhone 2g, друг само тач. Искомбинирај нешто...
   
 6. Torte Mobile

  Torte Mobile Супер Модератор

  Член од:
  5 фев 2008
  Мислења:
  9.866
  Допаѓања:
  3.843
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  Samsung NOTE 8
  Тоа и ја мислев ... дали може да се залепат некако убаво пошто имам видено така менуван во странство ама се наполнил со прашина :НеареН:
   
 7. bazemak

  bazemak Нов член

  Член од:
  15 окт 2009
  Мислења:
  6
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  fala na site na odgovorot go prodadov na nekoj sto imashe display go najdov na pazar 3 i sea ke cekam da naletam na nekoj evtin 3g
   
 8. Јован

  Јован Познат Член

  Член од:
  2 апр 2008
  Мислења:
  2.926
  Допаѓања:
  169
  Поени од трофеи:
  93
  Kupi si pak 2G. Do 100-120 evra se naogaat. Ist e so 3G
   

Сподели преку: