Прашања и одговори околу Android

Дискусија во форумот 'Android' започната од dac_kufer, 6 ное 2009.

 1. SomebodyUnique

  SomebodyUnique Член

  Член од:
  30 мар 2013
  Мислења:
  101
  Допаѓања:
  4
  Поени од трофеи:
  18
  Зошто апликации инсталирани од apk mirror, ми ги дава во Плеј Стор?
   
 2. Dzepar

  Dzepar Познат Член

  Член од:
  14 сеп 2014
  Мислења:
  356
  Допаѓања:
  272
  Поени од трофеи:
  63
  Телефон:
  Sony Xperia M2, Tipo
  Apk mirror ти е еден вид алтернатива на плеј стор, и ако апк то не е модифицирано и можеш да го апдејтираш преку плеј стор. Иста апп само друго место ;)

  Sent from my D2303 using Tapatalk
   
  На SomebodyUnique му/ѝ се допаѓа ова.
 3. SomebodyUnique

  SomebodyUnique Член

  Член од:
  30 мар 2013
  Мислења:
  101
  Допаѓања:
  4
  Поени од трофеи:
  18
  А безбедно е тоа, така? Пошто морав да штиклирам за да дозволам инсталирање апликации од непознати извори.
   
 4. Dzepar

  Dzepar Познат Член

  Член од:
  14 сеп 2014
  Мислења:
  356
  Допаѓања:
  272
  Поени од трофеи:
  63
  Телефон:
  Sony Xperia M2, Tipo
  Па релативно да. Ако читаш што инсталираш пред да инсталираш :)
  Иначе све што инсталираш надвор од плеј стор мора да штиклираш тоа за непознат извор.

  Sent from my D2303 using Tapatalk
   
 5. SomebodyUnique

  SomebodyUnique Член

  Член од:
  30 мар 2013
  Мислења:
  101
  Допаѓања:
  4
  Поени од трофеи:
  18
  Ахам. Конкретно за Messenger. Него го инсталирав така т.е. постара верзија.
   
 6. stevo3423

  stevo3423 Нов член

  Член од:
  10 фев 2017
  Мислења:
  18
  Допаѓања:
  11
  Поени од трофеи:
  3
  Телефон:
  Samsung s7 edge
  РОМ/Верзија:
  6.0.1
  Apk mirror нема вируси најчесто проверуваат преку app signing дали е модификувана или не.

  Sent from my SM-G955F using Tapatalk
   
  На SomebodyUnique му/ѝ се допаѓа ова.
 7. stevo3423

  stevo3423 Нов член

  Член од:
  10 фев 2017
  Мислења:
  18
  Допаѓања:
  11
  Поени од трофеи:
  3
  Телефон:
  Samsung s7 edge
  РОМ/Верзија:
  6.0.1
  Како се движи технологијава само пред дестина години сме биле на 1.6 а сега сме стигале на 8.0

  Sent from my SM-G955F using Tapatalk
   
  На SomebodyUnique и kirev им се допаѓа ова.
 8. SomebodyUnique

  SomebodyUnique Член

  Член од:
  30 мар 2013
  Мислења:
  101
  Допаѓања:
  4
  Поени од трофеи:
  18
  Ме интересира нешто во врска со апдејтите на оперативниот систем. Дали е можно да ми пуштат апдејт на андроидот после кој телефонот ќе почне да ми кочи или тие си знаат до каде треба да пуштаат апдејти за да нема проблем во работењето на смартфонот?
   
 9. StalkeR

  StalkeR GSM Team

  Член од:
  10 апр 2010
  Мислења:
  3.623
  Допаѓања:
  1.863
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Redmi Note3 Pro 3/32
  РОМ/Верзија:
  MIUI 8.3 weekly
  Можно е да. Имаше неколку пати така проблеми, со повеќе телефони.
   

Сподели преку: