Прашања до Администраторите

Дискусија во форумот 'GSM Macedonia' започната од Jane, 5 фев 2008.

 1. The Geek Boy

  The Geek Boy Член

  Член од:
  9 авг 2018
  Мислења:
  45
  Допаѓања:
  24
  Поени од трофеи:
  18
  Телефон:
  Samsung Galaxy J7(6)
  РОМ/Верзија:
  Android 7.0 Nougat
  Да се отвори нова тема за Galaxy Note FE, или да се отклучи онаа на Note 7,ама да се преименува во Note FE. И секако забрана за зборување за Note 7.
  Што би рекле, а?
   
  На Alfa Mobil Team му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.497
  Допаѓања:
  2.979
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  Вака нешо, треба да му ја седнам викендов едно преуредување да напраам... Веќе виндоус мобајл не ни постои, а ко шо глеам и виндоус фон умира, да се реорганизираат многу категории.

  [​IMG]
   
  На Dzepar, goran и The Geek Boy им се допаѓа ова.
 3. hensk

  hensk GSM master

  Член од:
  15 мај 2008
  Мислења:
  3.420
  Допаѓања:
  1.170
  Поени од трофеи:
  208
  што се случило со форумов,беше место некој да научи нешто плус за својот мобилен ,
  а испадна за саморекламирање на старт,па покасно некој да напрват пари и пак да ги снема
  од форумов..бог да чува имаше многу паметни дечки тука
   
 4. stefan_mkd

  stefan_mkd GSM master

  Член од:
  12 дек 2008
  Мислења:
  4.119
  Допаѓања:
  2.015
  Поени од трофеи:
  208
  Си умре полека. Не дека нешто се случува и со телефониве во последни 3-4 години :) Јас пример случајно се палам после 2-3 месеци.
   
  На Alfa Mobil Team му/ѝ се допаѓа ова.
 5. AlexM

  AlexM Познат Член

  Член од:
  11 мар 2010
  Мислења:
  1.152
  Допаѓања:
  407
  Поени од трофеи:
  83
  Форумот не е активен ?
   
 6. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.497
  Допаѓања:
  2.979
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  Не сме го деактивирале сеуште, за жал фејсбук ги уби дискусиите на скоро сите форуми. Јас бев модератор и на Кајгана и на gsmhosting.com/vbb и можеби уште десетици странски форуми за поддршка на одредени платформи и опрема за сервисирање на мобилни телефони, неофицијално од 2014та почнаа да стануваат пасивни дискусиите на форуми а активни на фан пејџовите при секоја новост или апдејт.
   
  На AlexM, DigitalDreamer и OLI-HAUG им се допаѓа ова.
 7. христијан

  христијан GSM master

  Член од:
  16 сеп 2008
  Мислења:
  4.137
  Допаѓања:
  2.396
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 6s
  РОМ/Верзија:
  Најново
  Штета, на страна останатите форуми, на овој форум ми почна се поврзано со IT, особено во секцијата Компјутери и Технологја + бонус, научив да куцам кирилица и да користам (ч,ќ,ш,ѓ,ж,ѕ,џ) хаха.

  Благодарение на форумов си го брикнав k750i - то флешувајки го 500 пати, милион модови направив успешно и на крај го суредив, уште во фиока ми е. :(
  Никогаш нема да ја заборавам првата тема, „Како да инсталирате Windows XP - објаснето со слики“, само компјутерот си знае што го снајде откако ја најдов таа тема, reinstall секои 2 дена.. На Јане душата му ја извадив со бутабилно CD да направам, 100 CDња изрежав додека успеав.

  Така да, ако планирате да го деактивирате, да си правам скриншот за спомен. :)
   
  На goran, Alfa Mobil Team и alfabeta им се допаѓа ова.
 8. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.497
  Допаѓања:
  2.979
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  lol од baby steps до кај стигна :)
  јас па се осеќам ко да се уназадив последниве 5-8 години за разлика од тоа што бев пред 10-15 години во технологијава, нешо мрзлив станав да ми работи кликерот. 1999 на фонт пејџ правев сајтови, со пауерпоинт правев каталози, визит карти, презентации... 2003-2014 го доживеав врвот вклучувајќи со Кајгана, ГСМхостинг и форумов во познавање од областиве, сега сакам само да пецам риба и пијам пиво :D
   
  Последна промена: 17 окт 2019
 9. alfabeta

  alfabeta Активен Член

  Член од:
  17 мај 2012
  Мислења:
  133
  Допаѓања:
  82
  Поени од трофеи:
  28
  Телефон:
  Кинески
  Не е тоа мрза, а стареење. :)
  Се што било интересно некогаш си има свој век на траење после веќе станува досадно, монотоно и по таа инерција си продолжуваме така со животот. :)
   
 10. OsagoOnlaynKupit_Taw

  OsagoOnlaynKupit_Taw Член

  Член од:
  16 јул 2021
  Мислења:
  67
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  6
  Телефон:
  87595233568
  Добрый день!
  Недавно нашел интересный и полезный сайт, где в одном месте можно сделать онлайн рассчет и получить цены от нескольких страховщиков.
  Пока искал ручку и очки, внучек помог ввести госномер автомобиля. Да, в детсаду дети уже компьютеры и граматику изучают. Нужно нам старикам и молодым людям не отставать от подрастающего и продвинутого поколения.
  Удивительный и разумный прогресс и интернет технолгии, данные машины быстро подгрузились. Мы только перепроверили и проверили введенные данные.
  Пришло СМС со ссылкой на телефон для оплаты онлайн или электронного полиса ОСАГО сразу в страховой компании. После оплаты электронный полис ОСАГО пришел на электронную почту.
  Очень комфортный и продвинутый официальный и надежный сайт осаго онлайн купить ру.
  Привлекает комфортная и реальная простота использования официального сервиса. Ребенок с детсада уже справился, уверен, что школьник точно справится, разумеется, пожилые и взрослые автолюбители однозначно справятся. Попробуйте сами:
  рса официальный сайт проверка осаго
  Официальный и надежный сайт осаго онлайн купить ру работает по всей России с любыми областями, городами и т.д., например:
  страховые компании осаго в москве
  Вот адрес сайта OsagoOnlaynKupit.ru, узнавайте по поводу автострахование, купить ОСАГО, ОСАГО онлайн, полис ОСАГО, ОСАГО онлайн купить, страховка ОСАГО, страховка автомобиля, страховка на машину, страхование ОСАГО, калькулятор ОСАГО, рассчитать ОСАГО, страховка авто https://osagoonlaynkupit.ru/ .
  На сайте есть отзывы довольных и благодарных авто владельцев, а так же удобный и легкий номер телефона.
  До новых встреч!
   

Сподели преку: