Правила на Sony Ericsson Hadware Repair Area

Дискусија во форумот 'Sony Ericsson' започната од DualCore, 3 јун 2008.

 1. DualCore

  DualCore Познат Член

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  3.748
  Допаѓања:
  35
  Поени од трофеи:
  78
  Еве неколку правила за Sony Ericsson Hardware Repair Area.
  Ве молам придржувајте се кон нив, за да настане „хаос“ на форумов :D

  1. Јас или било кој друг од форумов не превземаме никаква одговорност за настанати штети при несоодветно користење на упатствата/туторијали/програми/алатки постирани на форумов !
  2. Пред да поставиш прашање, провери дали е претходно одговорено во некоја од веќе отворените дискусии...
  3. Подфорумот Сони Ериксон е само за Сони Ериксон телефоните, така што сите теми кои ќе бидат отворени, а се однесуваат на телефони кои не се Сони, Ериксон или Сони Ериксон ќе бидат преместени во соодветната категорија или избришани.
  4. Прашања во врска со туторијалите и се што е напишано во форумов поставувај ги на самиот форум, а не како приватни пораки до членовите на форумот или авторот на туторијалот.

  п.с. овие ги ископирав од правилата во сони ериксон (автор: стризлоВЕ800) бидејќи ме мрзеше да пишувам :D
   

Сподели преку: