Потребен екран за Cect P168+ aka Hiphone or iFone

Дискусија во форумот 'Кинески брендирани телефони и копии' започната од .::SCORPION::., 11 јан 2009.

 1. .::SCORPION::.

  .::SCORPION::. Познат Член

  Член од:
  28 јул 2008
  Мислења:
  2.690
  Допаѓања:
  104
  Поени од трофеи:
  93
  Kako што гласи насловот ми треба комплетен екран за ова шит телефонче Cect P168+ aka Hiphone or iFone P168+.
  Проблемот на мојот е што е пресечен флет кабелот до конекторот на pcb-то, некоја будала го пресекла :Кома:. Може да се најде или да не се мачам џабе ?
   
 2. .::SCORPION::.

  .::SCORPION::. Познат Член

  Член од:
  28 јул 2008
  Мислења:
  2.690
  Допаѓања:
  104
  Поени од трофеи:
  93
  Со W900-ката немам среќа :eek: Ке имам со ова шитов ?
   
 3. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.497
  Допаѓања:
  2.978
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  60е, 2 недели се чека :/
   
 4. .::SCORPION::.

  .::SCORPION::. Познат Член

  Член од:
  28 јул 2008
  Мислења:
  2.690
  Допаѓања:
  104
  Поени од трофеи:
  93
  :eek: Ме зезаш ?
   
 5. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.497
  Допаѓања:
  2.978
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  10е ми бараат само за превоз + има фабричка гаранција доколку е неисправен, бесплатно да ти достават друг.
  Ама до Скопје да ми го достават, што значи ќе треба да дојдеш со телефонот кај мене + мора истиот ден кога ќе ми го достават и да го рекламирам доколку не е исправен или пак има различни верзии и не испадне истиот :/ да така и мене ми е малце малтретирање.
  види прошарај по форумиве, ако има некој половен - сигурно не би ти барал појќе од 2000чиња.
   

Сподели преку: