Поправка на BROD на К850 (Blue Ring Of Death)

Дискусија во форумот 'Туторијали и модување' започната од D@v!d_P5yCh0, 26 јун 2011.

 1. D@v!d_P5yCh0

  D@v!d_P5yCh0 Övëřçløçкëđ

  Член од:
  6 мај 2011
  Мислења:
  370
  Допаѓања:
  90
  Поени од трофеи:
  28
  Се што ви треба е :
  А2 Uploader
  USB Кабел
  Back Up од phone_app.cxc или целиот boot фолдер

  Се што треба да направите е:
  1. Формирајте фолдер на десктоп под име boot

  2. Внатре ставете го фајлот phone_app.cxc или сите фајлови од boot folderot (phone_app, pcore, phone_acc)

  3. Зипувајте го фолдерот (Десен Клик)

  4. Стартувајте го А2Uploader, и кликнете на коцкичката "..." до MISC

  5. Сега селектирајте го зипуваниот фајл

  6. Кликнете Flash

  7. Конектирајте го телефонот

  8. Почекајте додека се комплетира и кога ќе заврши стартувајте го телефонот

  :cool:
   

Сподели преку: