Помош со купување од iTunes

Дискусија во форумот 'iOS' започната од христијан, 20 јул 2015.

 1. христијан

  христијан GSM master

  Член од:
  16 сеп 2008
  Мислења:
  4.142
  Допаѓања:
  2.396
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 6s
  РОМ/Верзија:
  Најново
  Ај некој нека помогне, iTunes акаунтот ми е направен како Амерички, локација сум Америка, Калифорнија и во App Store симнувам апликации како Амерички акаунт... Е сега сакам да си докупам iCloud простор и неможам да докупам никако со наша картица, ми вика мора да внесам картичка од Америчка банка.. Има некое решение за ова?

  Да напоменам дека несмеам да сменам локација во Македонија, бидејќи губам пристап до Apple Music..
   
  На kirev и stefan_mkd им се допаѓа ова.
 2. stefan_mkd

  stefan_mkd GSM master

  Член од:
  12 дек 2008
  Мислења:
  4.133
  Допаѓања:
  2.023
  Поени од трофеи:
  208
  Ауу таман и јас сакав да го направам ова :) Ќе треба да се гагам од на сестра ми картицата.

  Ако има некој фикс за мк картица, нека пише. Очајно ми требаат тие 20гб на ајклауд
   
  На христијан му/ѝ се допаѓа ова.
 3. kirev

  kirev Познат Член

  Член од:
  14 јул 2010
  Мислења:
  1.319
  Допаѓања:
  737
  Поени од трофеи:
  113
  Со ваучер проба? Купи го од негде и пробај така
   
 4. goth50

  goth50 Apple Viking ака Мрсен Металец Модератор

  Член од:
  27 окт 2008
  Мислења:
  3.499
  Допаѓања:
  2.579
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Iphone
  нема иљач, јас со ова мука мачев без да сменам земја, со itunes gift card не бива, за купување на icloud простор задолжително бара картица.
  --- Споено дупло мислење, 21 јул 2015 ---
  п.с. добра препорака до сите deezer алтернатива на спотифај, апл music и сл. 7 евра месечно до сеа 90% од метал групите ги најдов така да каталогот за нормална музика е и те како покриен ( 35 милиони траки)
   
  На Gajche, Dzepar и kirev им се допаѓа ова.
 5. христијан

  христијан GSM master

  Член од:
  16 сеп 2008
  Мислења:
  4.142
  Допаѓања:
  2.396
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 6s
  РОМ/Верзија:
  Најново
  Јас успеав да најдам решение и си докупив iCloud.. Отворете iTunes и префрлете го акаунтот на Македонија, врзаете ја картичката на акаунтот и одете купете простор колку што ви треба... После само вратете ја државата на iTunes како претходно (Во мојот случај US) и готово.

  Е сега недостаток е што незнам како ќе се понаша после 1 месец кога ќе треба пак да платам 0.99...

  [​IMG]
   
  На stefan_mkd и goth50 им се допаѓа ова.
 6. goth50

  goth50 Apple Viking ака Мрсен Металец Модератор

  Член од:
  27 окт 2008
  Мислења:
  3.499
  Допаѓања:
  2.579
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Iphone
  браво браво :КуЉ::yahoo::bran:
   
 7. goth50

  goth50 Apple Viking ака Мрсен Металец Модератор

  Член од:
  27 окт 2008
  Мислења:
  3.499
  Допаѓања:
  2.579
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Iphone
  функционира ли изумов ? искуство
   
 8. христијан

  христијан GSM master

  Член од:
  16 сеп 2008
  Мислења:
  4.142
  Допаѓања:
  2.396
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 6s
  РОМ/Верзија:
  Најново
  Функционира и тоа сега добиваш 50гб за 50 денари. :)

  Sent from my ONE A2001 using Tapatalk
   
  На goth50 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. goth50

  goth50 Apple Viking ака Мрсен Металец Модератор

  Член од:
  27 окт 2008
  Мислења:
  3.499
  Допаѓања:
  2.579
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Iphone
  на крај од секој месец го менеш регионот или само првиот пат за да платеш па после ауто си влече пари
   
 10. христијан

  христијан GSM master

  Член од:
  16 сеп 2008
  Мислења:
  4.142
  Допаѓања:
  2.396
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 6s
  РОМ/Верзија:
  Најново
  Мора да мењаш регион секој месец....

  Sent from my ONE A2001 using Tapatalk
   

Сподели преку: