Помош при набавка на галантерија за телефони

Дискусија во форумот 'Дополнителна опрема' започната од GoldenWarior, 14 дек 2014.

 1. GoldenWarior

  GoldenWarior Член

  Член од:
  27 фев 2008
  Мислења:
  250
  Допаѓања:
  10
  Поени од трофеи:
  18
  Во план сум да отворам сервис и галантерија за мобилни телефони. Е сега ме интересира од тие што имаат дуќани ако можи да ми кажат за кои модели му се трошат најмногу силиконски маски и што друго од страна на галантерија се продава за да не земам само нешто што не би ми се продавало. Ќе земам од мегамобил, со нив соработувам веќе 2 години. Фала однапред.
   
 2. Gajche

  Gajche GSM master

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  7.980
  Допаѓања:
  8.116
  Поени од трофеи:
  258
  Само ајфон и самсунг за почеток,
  Не троши пари на ништо друго ;)

  Многу ризичен потег али може да ти упали ако имаш среќа и ако си мнооогу ама мнооооОООгуууу амбициозен.  Sent from my MX4 using Tapatalk
   
 3. GoldenWarior

  GoldenWarior Член

  Член од:
  27 фев 2008
  Мислења:
  250
  Допаѓања:
  10
  Поени од трофеи:
  18
  За ајфон и за с3, с4,с5,ноте не прам муабет. Него ми беше ако некој знај некој други модели што би се трошеле или се позастапени. Не е кизнај колку ризичен потегов, секако не планирам да земам роба за повеќе од 30-40 илјади денари.
   
 4. haCk0r

  haCk0r GSM master

  Член од:
  11 сеп 2014
  Мислења:
  2.389
  Допаѓања:
  2.051
  Поени од трофеи:
  208
  Алкатели идол мини
   
 5. Effendi

  Effendi Искусен член

  Член од:
  23 дек 2010
  Мислења:
  746
  Допаѓања:
  848
  Поени од трофеи:
  158
  Aко отвораш дуќан за галантерија не е лошо да имаш по нешто на лагер. Нов дуќан,доаѓа муштерија,дај ми за HTC MINI 2 флип ковер, е немам за мини имам за големиот.Во старт бркаш муштерија,форсираш на попродаваните модели.
   
 6. GoldenWarior

  GoldenWarior Член

  Член од:
  27 фев 2008
  Мислења:
  250
  Допаѓања:
  10
  Поени од трофеи:
  18
  Не можам да ги имам сите заради тоа што имам ограничен буџет. За старт планирам толку и постепено да инвестирам.
   
 7. hensk

  hensk GSM master

  Член од:
  15 мај 2008
  Мислења:
  3.420
  Допаѓања:
  1.170
  Поени од трофеи:
  208
  ова да не зема од Грујо пари за самовработување
  ако и не е така само да ти кажам браво
   
  На Dzepar, .::SCORPION::. и haCk0r им се допаѓа ова.
 8. haCk0r

  haCk0r GSM master

  Член од:
  11 сеп 2014
  Мислења:
  2.389
  Допаѓања:
  2.051
  Поени од трофеи:
  208
  Кај самовработување е ограничен на 3000 и 7000 евра
   

Сподели преку: