Помош при избор на Bluetooth слушалка

Дискусија во форумот 'Дополнителна опрема' започната од VladoGalaxyS, 9 окт 2011.

 1. VladoGalaxyS

  VladoGalaxyS Член

  Член од:
  25 апр 2011
  Мислења:
  158
  Допаѓања:
  4
  Поени од трофеи:
  18
 2. PetarRistevski

  PetarRistevski Нов член

  Член од:
  17 ное 2011
  Мислења:
  3
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
 3. damJANev

  damJANev Член

  Член од:
  26 апр 2011
  Мислења:
  150
  Допаѓања:
  20
  Поени од трофеи:
  18
  Знам дека е стара темава, ама мене ми е актуелна. Јас се измачив барајќи во Македонија bluetooth слушалка со A2DP и AVRCP и не најдов. Ми беше битно да има 3.5mm џек за да можам да користам мои слушалки и да го буцнам во AUX во кола. На крај си порачав од кај кинезите на www.dx.com (http://dx.com/da-d1-clip-on-bluetoo...e-headset-10-hour-talk-120-hour-standby-16886). Ја чекам да стигне, па ќе ви кажам.
   
 4. ivan88

  ivan88 Искусен член

  Член од:
  29 авг 2008
  Мислења:
  1.239
  Допаѓања:
  758
  Поени од трофеи:
  178
  Телефон:
  iPhone 7+, Lumia 640
  РОМ/Верзија:
  iOS 10.1, Windows 10
  Препорачајте некоја добра bluetooth слушалка? Разгледував по продавнициве кај нас, се тапа брендови со лош квалитет на звук...препорачајте некоја добра слушалка по можност да може да се конектира со 2 телефони.


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 5. Dzepar

  Dzepar Познат Член

  Член од:
  14 сеп 2014
  Мислења:
  338
  Допаѓања:
  264
  Поени од трофеи:
  63
  Телефон:
  Sony Xperia M2, Tipo
  Види кај maker ако има англиска верзија од слушалката да си земеш. Мојава е од али и зборува кинески (кога ѕвони некој, кога е при крај батеријата) касно разбрав дека имало и на англиски. Можеш два телефони да уклучиш, се слуша супер и ме слушаат супер. :)

  Sent from my D2303 using Tapatalk
   
  На ivan88 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. ivan88

  ivan88 Искусен член

  Член од:
  29 авг 2008
  Мислења:
  1.239
  Допаѓања:
  758
  Поени од трофеи:
  178
  Телефон:
  iPhone 7+, Lumia 640
  РОМ/Верзија:
  iOS 10.1, Windows 10
  @the_maker ти се наоѓа слушалкава на залиха?
  Мислам дека и @OLI-HAUG ја користи истава...
   
  На Dzepar му/ѝ се допаѓа ова.
 7. OLI-HAUG

  OLI-HAUG Nokia 3310 FTW

  Член од:
  18 фев 2013
  Мислења:
  7.174
  Допаѓања:
  5.499
  Поени од трофеи:
  258
  Ја изгубив, сега земав Плантроникс од Тнт маркет... постабилно стои на уво и појако се слуша а 1500 денари е и можеш 2 уреди да ставиш во исто време...


  Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
   
  На ivan88 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Effendi

  Effendi Искусен член

  Член од:
  23 дек 2010
  Мислења:
  746
  Допаѓања:
  848
  Поени од трофеи:
  158
  Plantronic кoристaм веќе две гoдини ненoрмaлнo дoбрa ствaр е. Јa препoрaчувaм кo дa сум јaс увoзник нa нив.
   
  На ivan88 и OLI-HAUG им се допаѓа ова.
 9. goth50

  goth50 Apple Viking ака Мрсен Металец Модератор

  Член од:
  27 окт 2008
  Мислења:
  3.500
  Допаѓања:
  2.578
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Iphone
  имам plantronics најефтината и сум презадоволен. Добар звук, добар микфрофон и најважно за мене има „закачалка“ за уво хахха
   
  На ivan88 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. fenomenmk

  fenomenmk Познат Член

  Член од:
  14 ное 2009
  Мислења:
  1.089
  Допаѓања:
  466
  Поени од трофеи:
  83
  А ја збира во кацига, за на мотор прашувам :)


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  На goth50 му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: