Помош при избор на графички таблет

Дискусија во форумот 'Хардвер' започната од dedicateda7xfan, 30 јун 2017.

 1. dedicateda7xfan

  dedicateda7xfan Член

  Член од:
  3 фев 2012
  Мислења:
  46
  Допаѓања:
  10
  Поени од трофеи:
  8
  Сакам да преминам од хартија и пенкало, на таблет и PC. Немам до сега цртано на графички таблет, ниту пак користено програми за графички дизајн, ептен сум почетник. Што би ми предложиле да земам за почеток?

  П.С. За почеток, претежно ќе се испробувам со логоа и дизајни за на маица.
   

Сподели преку: