Помош околу Скршен екран Ајфон 6с

Дискусија во форумот 'Apple' започната од Varos1212, 19 сеп 2017.

 1. Varos1212

  Varos1212 Нов член

  Член од:
  19 сеп 2017
  Мислења:
  2
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  Телефон:
  Iphone
  Што е подобро да се купи Ајфон заклучен на Icloud за 5000ден кажува дека е оргинал екран за да се премести екранот на мојот телефон бидејќи овластените сервиси ми побара 17600ден да го вратам овој телефон и да ми дадат нов Ајфон бидејќи немало опција да се смени само екран некако многу е 17илјади или само да се смени стакло во мобилара за 2600денари на мојот оргинален екран се си работи само стаклото е сол направено
   
  Последна промена: 19 сеп 2017
 2. Torte Mobile

  Torte Mobile Супер Модератор

  Член од:
  5 фев 2008
  Мислења:
  9.972
  Допаѓања:
  3.912
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  Samsung NOTE 8
  Смени си стакло
   
 3. gug1

  gug1 GSM master

  Член од:
  30 јан 2013
  Мислења:
  2.459
  Допаѓања:
  1.742
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  OnePlus 2
  РОМ/Верзија:
  SkyDragon v2!
  Ако не ти се проблем парите, дефинитивно оргинален.

  Ако не ти се дават само стакло.

  Sent from my SM-G935F using Tapatalk
   
 4. Varos1212

  Varos1212 Нов член

  Член од:
  19 сеп 2017
  Мислења:
  2
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  Телефон:
  Iphone
  Благодарам на помошта. а ова опцијата да земам ајфон со Icloud што е заклучен https://reklama5.mk/AdDetails?ad=2600206 и да го префрлам екранот на мојот телфон нели е подобра опција од само стакло да се смене не се разбирам во телефони ми кажа само стакло да се смене требе да се грее телефонот да се одлепе стаклото а со тоа можело повеќе да се оштети телефонот а ова што велиш 17 илјади да дадам некако многу е за 6С подобро 8ца ќе купам со уште некој динар да додадам
   
 5. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.438
  Допаѓања:
  2.963
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  подобра опција ти е да си го купиш уредов со ајклауд, ќе ти останат уште илјадници елементи за во иднина доколку ти се случат проблеми, почнувајќи од батерии кои се 20/30 евра, па се до конектори, звучници, вибратори, сензори, камери... :)
   

Сподели преку: