Помош и совети!

Дискусија во форумот 'Хардвер' започната од Jane, 6 фев 2008.

 1. zdravevski

  zdravevski Активен Член

  Член од:
  5 апр 2011
  Мислења:
  406
  Допаѓања:
  174
  Поени од трофеи:
  43
  јас колку што сум информиран разликата е во брзината на впишување и вчитување на податоците на картицата. така да би ти препорачал да биде најмалку класа 10

  Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
   
  На goran и alfabeta им се допаѓа ова.
 2. zdravevski

  zdravevski Активен Член

  Член од:
  5 апр 2011
  Мислења:
  406
  Допаѓања:
  174
  Поени од трофеи:
  43
  јас колку што сум информиран разликата е во брзината на впишување и вчитување на податоците на картицата. така да би ти препорачал да биде најмалку класа 10

  Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
   
 3. valerygocevski

  valerygocevski Активен Член

  Член од:
  30 сеп 2013
  Мислења:
  352
  Допаѓања:
  30
  Поени од трофеи:
  28
  Телефон:
  Sony Xperia M4 Aqua
  Да не знае некој случајно какви графики картички се овие ??
  пошто немам 6-пински конектор за додатно напојување на графички па неможам да ги тестирам ниту знам колку меморија имаат ништо тотално ништпо.......Па ако знае некој која каква графичка е нека каже.
   

  Прикачени податотеки:

 4. StalkeR

  StalkeR GSM Team

  Член од:
  10 апр 2010
  Мислења:
  3.624
  Допаѓања:
  1.864
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Redmi Note3 Pro 3/32
  РОМ/Верзија:
  MIUI 8.3 weekly
  Графичкиве се антика друже. Првите две ми делуваат GT 8,9xxx сериите. Пишува од задна страна на графичките, нешто у стилот: AF610-1024....
   
  На valerygocevski му/ѝ се допаѓа ова.
 5. zlatko2525

  zlatko2525 Член

  Член од:
  11 јун 2009
  Мислења:
  83
  Допаѓања:
  8
  Поени од трофеи:
  8
  Телефон:
  Sony Xperia M2
  Помагајте итно ми е, му направив фактори ресет на мобилниот и сега имам само контакти од пред 10 дена само што ги имам меморирано, и претходно имам правено фактори ама одма штом се најавам на гмаил акаунтот ми ги враќаше сите контакти на телефонот
   
 6. pirat75

  pirat75 Член

  Член од:
  4 ное 2011
  Мислења:
  46
  Допаѓања:
  1
  Поени од трофеи:
  8
  Zdravo na site , imam edna molba , zaglaviv so printer epson P50 nesto so pominata brojka na printanje na listovi barem jas taka mislam zatoa sto svetat dvete crveni signalni naizmenicno , ve molam za pomos so nekoe slobodno programce za resetiranje . pozz epson.JPG
   

Сподели преку: