Помош и совети!

Дискусија во форумот 'Хардвер' започната од Jane, 6 фев 2008.

 1. Jane

  Jane Aдминистратор

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  18.512
  Допаѓања:
  1.774
  Поени од трофеи:
  358
  Оваа тема ќе служи доколку имате некаков проблем со хардверот, ви треба помош или некаков совет, или па имате решение за некој од поставените проблеми.
  Секој нов проблем пишувајте го оваа тема наместо да отварате посебна тема. Доколку некој отвори нова тема, постовите ќе се спојат со оваа тема, а доколку на некој му прејде во навика тоа ќе добие бан.
  Доколку на поставениот проблем не добиете веднаш решение, бидете трпеливи и почекајте наместо да го повторувате истиот пост. Ако никој не ви одговара тоа значи дека уште не пронашле решение.
  Доколку побарате помош и проблемот и сами си го решите, постирајте го решението за некој ако има сличен проблем да знае да го реши.

  GSM Macedonia
   
 2. Sephiroth

  Sephiroth Модератор

  Член од:
  8 мар 2008
  Мислења:
  827
  Допаѓања:
  69
  Поени од трофеи:
  28
  Дежурен tech support guy, хелоу!
   
  На Виктор Скате му/ѝ се допаѓа ова.
 3. buli

  buli Член

  Член од:
  17 јун 2008
  Мислења:
  341
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  16
  sakam da menam rezac pred da otvoram da pravam uninstal na drajveri nesto ili samo da otvoram menvam i gotovo ?
   
 4. Jane

  Jane Aдминистратор

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  18.512
  Допаѓања:
  1.774
  Поени од трофеи:
  358
  Само отвараш и менуваш. Не ти требаат драјвери за режач.
   
 5. Sephiroth

  Sephiroth Модератор

  Член од:
  8 мар 2008
  Мислења:
  827
  Допаѓања:
  69
  Поени од трофеи:
  28
  Само Uninstall во Device Manager напрај му и после мењај го. Мада не мора, ама што те кошта 5 секунди работа.
   
 6. buli

  buli Член

  Член од:
  17 јун 2008
  Мислења:
  341
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  16
  daj kazete sega nekoj rezac ubav spored mene asus najubavi se.
   
 7. Filipp

  Filipp Член

  Член од:
  28 јун 2008
  Мислења:
  574
  Допаѓања:
  5
  Поени од трофеи:
  18
  write master
   
 8. Sephiroth

  Sephiroth Модератор

  Член од:
  8 мар 2008
  Мислења:
  827
  Допаѓања:
  69
  Поени од трофеи:
  28
  Pioneer, Asus(клонови на Pioneer), Samsung........ Абе 1000 денари коштаат, земи што било.
   
 9. Jane

  Jane Aдминистратор

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  18.512
  Допаѓања:
  1.774
  Поени од трофеи:
  358
  Самсунг со САТА приклучок. Најефтини се, најмногу имам продадено, и ниеден се нема пожалено. Дома веќе цела година користам таков. Мука нема.
   
 10. buli

  buli Член

  Член од:
  17 јун 2008
  Мислења:
  341
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  16
  :Јеееееее:abe jas ke si zemam nekoj so ima pogolema garancija najdoro e taka 2godini garancija i da ne se sekiras ic:beer:
   

Сподели преку: