Помош за флешување на CFW на N85 :(

Дискусија во форумот 'Nokia ROM Modding' започната од Customer Care, 14 дек 2011.

 1. Customer Care

  Customer Care If ur HTC ask SIM network unlock PIN Contact me!

  Член од:
  20 апр 2008
  Мислења:
  235
  Допаѓања:
  31
  Поени од трофеи:
  28
  Гледам сеа актуелни се овие CFW, па ај да видам кој може да помогне... Значи, мојот проблем е следниов: имам неколку верзии на CFW за N85, но тие верзии кои се понови (во мојот случај V46.5X...V46.70) одкако се ќе се исфлешува со ЏАФ-от и се ке помине ОК, телефонот се уклучува се ок, ама цело време блинка екранот т.е. позадината си стои, а UI-то се појавува и го снемува на секоја пола секунда, и неможам ништо да правам. Пробав и хард формат, и еден тон верзии симнав и со сите исто... Случајно открив дека уствари проблемот ИЗГЛЕДА е во Standby темата, поради тоа што во сите фирмвери се избришани сите Standby теми, и е оставена само Basic, а Horizontal и Vertical се одстранети, а по се изгледа дека Basic темата несака да ја Load-ува, бидејќи никако неможам да дојдам на Standby Screen-от, влегува во мени, отвара апликации и се останато, ама кога ќе стиснам црвена слушалка не ме враќа на Standby-от туку се замрзнува како да е заглавена апликација... Е сега прашањетоми е следново: како да ги ДОДАДАМ останатите Standby теми во CFV-то??? (Standby Themes - Settings->Personalise->Standby->Standby Theme) ако не ви текнува за што зборувам... Поздрав.
   
 2. matrix_skopje

  matrix_skopje Активен Член

  Член од:
  1 апр 2009
  Мислења:
  341
  Допаѓања:
  63
  Поени од трофеи:
  28
  aj postiraj link od tie cfw so koi sto go fleshubas telefonot
   
 3. Customer Care

  Customer Care If ur HTC ask SIM network unlock PIN Contact me!

  Член од:
  20 апр 2008
  Мислења:
  235
  Допаѓања:
  31
  Поени од трофеи:
  28
  Епа еве еден од фирмверите, а еве и втор линк најдов (download линк има најдоле кај што пишува Descargar), и сите останати везии (46.5, 46.7...) што ги најдов од овој мод истото се случува... А имам и проблем, кога ќе го додадам RomPatcherAuto.exe во starter_non_critical_1 фајлот, ем не го стартува ромпачерот, ем не работи усб конекцијата на телефонот, и неможам да го отворам USB Settings во мени, кога ќе го кликнам ништо не се дешава???
   

Сподели преку: