ИНФО Помош во врска со PayPal акаунт

Дискусија во форумот 'Интернет и мрежи' започната од n1kola99, 29 јун 2016.

 1. n1kola99

  n1kola99 Нов член

  Член од:
  29 јун 2016
  Мислења:
  19
  Допаѓања:
  2
  Поени од трофеи:
  3
  Телефон:
  Iphone 6s
  Здраво,
  Сакам да добијам една информација од вас. Имам дебитна картичка од тутунска банка и сакам да ја додадам на paypal, ама сакам да ве прашам дали можи да извадам пари од акаунтот кога некој ке префрли пари на paypalот пример 20 евра на пејпал и дали тие 20 евра ке можам да ги извадам(да ги префрлам на картичката во тутунска) доколку акаунтот е регистриран во Македонија?..
  Благодарам.
   
  На blablabla123 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Ace

  Ace Администратop

  Член од:
  27 дек 2008
  Мислења:
  553
  Допаѓања:
  652
  Поени од трофеи:
  93
  Телефон:
  iPhone 6s
  Не можеш да вадиш пари со македонски акаунт.
   
 3. n1kola99

  n1kola99 Нов член

  Член од:
  29 јун 2016
  Мислења:
  19
  Допаѓања:
  2
  Поени од трофеи:
  3
  Телефон:
  Iphone 6s
  Nekoj drug nacin sto mozat da se vadat?
   
 4. dejanmanasiev

  dejanmanasiev Познат Член

  Член од:
  28 јун 2011
  Мислења:
  481
  Допаѓања:
  293
  Поени од трофеи:
  63
  Телефон:
  Xiaomi Mi A1
  Акаунт од друга држава, на пример Бугарија...
   
 5. n1kola99

  n1kola99 Нов член

  Член од:
  29 јун 2016
  Мислења:
  19
  Допаѓања:
  2
  Поени од трофеи:
  3
  Телефон:
  Iphone 6s
  фала
   
 6. blablabla123

  blablabla123 Нов член

  Член од:
  29 јун 2016
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  А може ли со македонска картичка да се направи бугарски акаунт, или некако преку интернет да се префрлат парите на сличен сајт како пеј пал од кого можеме да си ги земеме парите? Ве молам помогнете ми, цел месец цртав за еден сајт и мислев дека може да си ги подигнам парите од пеј пал... Има ли било каков начин? :А?::А?::А?::А?::А?:
  --- Споено дупло мислење, 29 јун 2016 ---
  Како поточно, те молам објасни.. :(
   
 7. dejanmanasiev

  dejanmanasiev Познат Член

  Член од:
  28 јун 2011
  Мислења:
  481
  Допаѓања:
  293
  Поени од трофеи:
  63
  Телефон:
  Xiaomi Mi A1
  Само со БГ картичка....
   
 8. goran

  goran GSM Sensei

  Член од:
  3 мај 2008
  Мислења:
  2.163
  Допаѓања:
  1.627
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  OnePlus 5T
  РОМ/Верзија:
  Android O
  Имaш темa нa фoрумoв зa регистирaнје преку слoвенијa сo кaртичкa oд нлб тутунскa,прoчитaј и ке средиш рaбoтa.

  Sent from my LG-H815 using Tapatalk
   
  На blablabla123 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Ace

  Ace Администратop

  Член од:
  27 дек 2008
  Мислења:
  553
  Допаѓања:
  652
  Поени од трофеи:
  93
  Телефон:
  iPhone 6s
  Можеш со македонска картичка, а бугарски/словенски пејпал.
  skrill.com ти е како пејпал и можеш со македонски акаунт да примаш пари и да ги повлекуваш таму, прашај ако може да ти ги пратат таму.
   
 10. n1kola99

  n1kola99 Нов член

  Член од:
  29 јун 2016
  Мислења:
  19
  Допаѓања:
  2
  Поени од трофеи:
  3
  Телефон:
  Iphone 6s
  Кога ке се јавам во PayPal сервисот и кога ке ме прашат од која држава се јавуваш ако акаунтот ми е од Бугарија, а јас се јавувам од Македонија, што да му кажам?
  --- Споено дупло мислење, 29 јун 2016 ---
  Ако е Nationality Bulgaria во paypal тоа е дека ти е бугарски?
   

Сподели преку: