Помош! - Имате проблеми со iУредот? (iPod, iPhone или iPad)

Дискусија во форумот 'Apple' започната од Jane, 13 апр 2009.

 1. Kaiser

  Kaiser Нов член

  Член од:
  18 окт 2010
  Мислења:
  16
  Допаѓања:
  1
  Поени од трофеи:
  3
  Телефон:
  iPhone8
  Завршив работа , а не пишав пошто на одмор отидов...
  Во кратки црти, користев некое време заменски лош lighting cable . И тој лош кабел прои полнење го упропастил приклучокот (ми објаснуваа некој U2 кабел бил проблематичен) и телефонот не ја читаше батеријата како треба. Значи го полнев до крај и кога ќе дојдеше на 90% на пример , се исклучуваше..... батеријата сама по себе кажуваше дека е во ред. Еве и сега battery health e 93% , што е ок.
  Важно се поправи,, и фала на одговор секако...
   
 2. jovce.

  jovce. Активен Член

  Член од:
  8 авг 2010
  Мислења:
  170
  Допаѓања:
  46
  Поени од трофеи:
  28
  Здраво дечки

  Пред неколку дена купив нов во целофан iPhone 11 pro од Ледиком, амерички модел. Кога го отпакував беше на iOS 13.1 со што направив ОТА апдејт на 13.7. Заприметив дека батеријата ја цица премногу брзо, еве моментално за 15 мин разговор и сурфање на интернет од 72% на 64%. Заприметувам најмноги при користење на интернет од картичка но општо и се друго. Го проверив на 3u Tools батеријата е нова, гаранцијата се активира на самиот ден што значи телефонот е нов, воедно јас го отпакував. Направив исто така клин ристор преку iTunes, исклучив некои работи што се препорачуваат на интенет но џабе. Заприметувам најмногу ми ја јади од користење на интернет од СИМ и зборување. Гуглав по интернет и пишува дека многу луѓе кои апдејтирале на iOS 13.7 па и некој подолен апдејт го имаат истиот проблем, еве моментано дур пишувам и сурфам на интернет преку wifi батеријата си остана на 64%. Некој со истиот проблем или можно решение после iOS 14?


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   

Сподели преку: